NB I, 1. forduló: FTC-DVTK 4-1

Labdarúgócsapatunk kiválóan futballozva 4-1-re legyőzte hazai pályán a DVTK-t az NB I 2018/19-es szezonjának 1. fordulójában.
 A mérkőzés előtt

Vasárnap a Ferencváros számára is megkezdődik az NB I 2018/19-es szezonja. Labdarúgócsapatunk 17.30-tól a Diósgyőrt fogadja a Groupama Arénában.

Új idény, új félidei játék a hazai mérkőzésen! A meccsnapi programokról részletes ITT olvashat!

Thomas Doll a Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Frimpong, Heister - Spirovski, Gorriaran, Leandro -Lanzafame, Böde, Varga Roland kezdőtizenegynek szavaz bizalmat. A kispadon Holczer, Takács, Finnbogason, Rodriguez, Lovrencsics Balázs, Csernik és Petriak vár bevetésre.

A játékosok már melegítenek a pályán, hamarosan kezdődik az összecsapás.

A találkozó előtt a szurkolóink által a 2017/18-as idény legjobb Fradi-játékosának választott Miha Blazic vehette át a sikerért járó bronzszobrot Orosz Páltól, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatójától.

1. félidő

A zöld-fehérben játszó Fradi kezdte a meccset, pirosban a vendégek.

Böde a hálóba passzolt, de már a beadó Leandro lesen volt.

Böde kapott nagyot a levegőben Tamástól, nagy kiáltás után lenn marad.

Gyorsan elvégzett szabadrúgás után Varga bal oldali, lapos beadásába nyúltak bele a vendég védők.

Blazic két kőkemény szerelés után remekül indított Gorriarant, aki betört a tizenhatoson belülre, de szerelték.

Lanzafame remek középre ívelését egy vendég hátvéd fejelte el Varga elől.

A 12. percben Varga bal oldali szögletére Blazic érkezett, de centikkel a jobb alsó sarok mellé lőtt.

Az eddigi legnagyobb lehetőség!! Gorriaran ívelt be Bödének, aki lefejelte Lanzafaménak, olasz támadónk azonban a kapujából kirobbanó Antalba vágta a labdát.

GÓL!! A 14. percben Böde kapott pompás labdát a leshatáron a tizenhatoson belül, támadónk önzetlenül középre adott, Tamás Márk azonban szerencsétlenül ért bele a labdába, amely a kapuba csorgott. 1-0!

Megint Böde! Válogatott csatárunk ezúttal Varga jobb oldali beadását fejelte kapura, de a labda a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.

Gorriaran kapott sárga lapot.

Lanzafame és Böde nagyon érzi egymást. Előbbi lágy, finom ívelése után utóbbit szögletre szerelték a védők.

Varga kapott remek indítást, de sajnos Antal kapus gyorsabb volt és tisztázott támadónk elől.

OTT A MÁSODIK!!! Gorriaran indította Heistert, aki pazar egyéni akció után betört a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről, ballal, nagy erővel a bal alsó sarokba lőtt. Ez volt új igazolásunk első gólja a Fradiban! 2-0!

Nagyon élünk támadásban! Ezúttal Lovrencsics adott be a jobb oldalról, a labda üresen találta a hosszún Gorriarant, aki kapásból lőtt kevéssel a bal felső sarok fölé.

Nagy helyzet!! Gorriaran, Spirovski, Lanzafame volt a labda útja, olasz támadónk, pörgetését bravúrral védte a bal alsó sarok elől Antal.

A szöglet után a DVTK kapusának Böde elől is mentenie kellett.

Dibusz rövidre sikerült kirúgása után Makrai fülelte a labdát, erős lövését azonban kapusunk bravúrral védte.

Megint egy pompás labdajáratás után Gorriaran kísérletezett, de a keresztléc alá tartó lövést Antal tolta ki szögletre.

Varga tette ki a jobb oldalra Lovrencsicshez a labdát, aki laposan, erőből középre adott, a kivetődő Antalról azonban kipattant a beadás, a labdára rontó Vargát viszont megelőzték a miskolci védők.

Gorriaran kapáslövése ezúttal jócskán kapu fölé ment.

A 45. percben Bacsa szépített. 2-1!

A 46. percben Lanzafame és Varga kényszerítőzött gyönyörűen a tizenhatoson előterében, előbbit lerántották a büntetőterületen belül, így tizenegyest kaptunk!

Varga!!! Támadónk ugyan elhibázta a büntetőt, de a kipattanót kegyetlenül bevágta. 3-1!

Kétgólos előnnyel vonulhattunk szünetre!
 2. félidő

Megkezdődött a második játékrész.

Varga 30 méterről lőtt, de a labda elkerülte a kapu jobb alsó sarkát.

Dibusz magabiztosan védte Ioannidis bal oldali, középre tartó szabadrúgását.

Varga gólt szerzett, csak sajnos lesről.

Frimpong két parádés szerelést mutatott be néhány másodpercen belül.

Blazic előbb nagy tapsot a közönségtől parádés szerelése miatt, majd egy sárga lapot játékvezetőtől...

Böde esett el érdekes körülmények között a tizenhatoson belül.

Dibusz! Kapusunk szép vetődéssel hárította Busai lapos lövését.

Frimpong rövid ápolást követően visszatérhetett.

ITT A NEGYEDIK!!! A 68. percben Leandro parádés, bal oldali középre adását Varga csukafejessel, a jobb kapufa érintésével befejelte. 4-1!

Cseréltünk: Lanzafame helyett Petriak lépett pályára.

Frimpong sárgát kapott.

Varga bal oldali szögletét Böde csúsztatta meg középen, de a labda a bal alsó sarok mellé ment.

Gorriaran helyett Matías Rodriguez a pályán, akinek ez az első tétmérkőzése az FTC-ben.

Finnbogason váltotta a duplázó Varga Rolandot.

Rodriguez szögletét Finnbogason fejelte veszélyesen kapura, de labda egy miskolci védőről szögletre pattant.

Egy újabb veszélyes szöglet után Frimpong sarkazta tovább a labdát Leandrónak, aki centikkel a bal alsó sarok mellé lőtt.

Két perc a hosszabbítás.

Ismét Leandro, de rutinos játékosunk, ezúttal kapu fölé emelte a szöglet után hozzápattanó labdát.

Spirovski remek jobb oldali beadását Böde középen elvétette, de így lett jó Rodrigueznek, azonban argentin játékosunk kísérletét Antal nagy bravúrral kitolta a bal alsó sarok elől.

Vége!!! Csapatunk 4-1-es győzelemmel kezdte az új szezont!