NB I, 2. forduló: MTK-FTC 1-4

Labdarúgócsapatunk remek futballal 4-1-re nyert az MTK vendégeként az NB I 2. fordulójában.

I. félidő

Véget ért az első félidő.

DIBUSZ! Lencse került ziccerbe a tizenhatoson belül, de lövését válogatott kapusunk nagy bravúrral védte.

Blazic szépen olvasta a játékot, higgadtan szerzett labdát.

Böde kapott labdát a tizenhatoson belül, támadónk egyből lőtt, de kísérlete elkerülte a kaput.

MEGINT PETRIAK!!! A 38. percben Leandro passzolt a jobb oldalon felfutó Lovrencsicshez, aki a tizenhatoson belül, a védő mögül kibújó ukránhoz talált, középpályásunk pedig higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt.

Ez volt ukrán középpályásunk első gólja a Ferencvárosban!

OTT A MÁSODIK!!! A 34. percben Petriak ugrott ki remek ütemben Blazic passzával a védők közül és a kirobbanó kapus alatt a kapuba lőtt. 0-2!

Frimpong ismét kiválóan védekezett. Ezúttal Lencsét szerelte kétszer is az oldalvonal mellett.

Beindultak a ballábasok. Előbb gólszerzőnk igyekezett beadni, majd a kipattanót Heister tűzte kapura, de lövését szögletre blokkolták a védők.

Bőle ismét Lanzafamétól kapta vissza a labda a tizenhatos előterében, majd 18 méterről, ballal nem sokkal a jobb felső sarok fölé tekert.

Frimpong szép szerelést mutatott be.

Bőle legutóbb a 2017/18-as szezon utolsó fordulójában, a Balmazújváros elleni idegenbeli mérkőzésen találta be. A gólját ITT megnézheti.

BŐLE!!!!! Középpályásunk csodás összjáték után szerzett vezetést. A 15. percben Petriak passzolt Lanzafaméhoz, aki csodálatosan sarkazott a befutó Bőléhez, játékosunk pedig pompásan átemelte a kifutó kapust.0-1!

NAGY HELYZET! Bőle bal oldali beadásába középen még Böde belecsúsztatott, a labda így Blazic elé került, de védőnk nagy helyzetben a keresztlécre lőtt.

Közben a megsérülő Deutsch Bencét Balogh Béla váltotta.

Kanta kíméletlenül lerúgta Petriakot, sárga lapot kapott.

Ez a két csapat 213. örökrangadója.

II. félidő

Véget ért a mérkőzés. A DVTK után az MTK-t is 4-1-re győztük le!

Dibusz védett könnyedén egy távoli lövést.

OTT A NEGYEDIK! Finnbogason zseniális indításával Varga lépett ki remek ütemben és védője szorításában, 16 méterről átemelte a kapust. 1-4!

Kanta jobb oldali beadását Vass Patrik pörgette kapu fölé.

Vass Patrik tört kapura, de közeli lövését Dibusz nagy bravúrral hárította.

Petriak lőtt jobbal, 22 méterről, de kísérlete a kapu mellé ment.

A szöglet után ismét az MTK csatára veszélyeztetett, de fejesét Leandro fejelte ki a kapu elől.

Torghelle tört be a tizenhatoson belülre, de beadását Leandro remekül blokkolta.

Böde le, Finnbogason be.

Vass Ádám sárgult be.

Petriak lőtt nagyon fölé Lanzafame passza után.

Ismét cseréltünk. A vezető gólt szerző Bőle helyett Csernik Kornél érkezett.

A 60. percben tizenegyes az MTK-nak. Kanta a jobb alsóba lőtte a labdát. 1-3!

Varga jobb oldali beadását Kychak húzta le.

Kanta 22 méteres szabadrúgása szállt kapu mellé.

Böde-gól, de sajnos les miatt érvénytelenítették a találatot.

Megkezdődött a második félidő. Csapatunkban egy csere történt a szünetben: Frimpong helyére Varga Roland állt be.

NB I, 2. forduló.
MTK-FTC 1-4 (0-3)
MTK: Kychak - Katona M., Pintér Á., Deutsch B. (Balogh B., 6.), Selin - Vass Á., Vass P., Kanta, Bognár I. (Farkas B., 63.) - Kulcsár T. (Torghelle, 70.), Lencse.
FTC: Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Frimpong (Varga R., 46.), Heister - Spirovski, Leandro, Petriak, Lanzafame, Bőle (Csernik, 60.) - Böde (Finnbogason, 73.).
Gól: Kanta (60., tizenegyesből), ill. Bőle (15.), Petriak (34., 38.), Varga R. (88.)
Sárga lap: Kanta (5.), Vass Á. (67.)