NB I, 3. forduló: FTC-Haladás 3-1

Labdarúgócsapatunk meggyőző, 3-1-es győzelmet aratott a Szombathelyi Haladás ellen!

A mérkőzés előtt

Labdarúgócsapatunk két fordulóval a bajnokság rajta után a tabella élén áll a DVTK és az MTK legyőzésével.

A találkozó előtt Marcel Heister és Thomas Doll is elmondta várakozásait.

Thomas Doll kezdőcsapata: Dibusz – Lovrencsics, Botka, Blazic, Heister – Spirovski, Leandro - Varga, Bőle, Petrjak – Lanzafame.

A kispadon Holczer, Takács, Finnbogason, Böde, Rodriguez és Csernik vár bevetésre.

Hazai zöld-fehér mezében a mieink, fehérben a szombathelyiek.

Ellenfelünk kezdte a játékot.

I. félidő

A 4. percben Blazic fejelt ki egy középre tartó labdát.

A szöglet után lecsorgó labdát Heister törte el.

Rácz lőtt csúnyán mellé.

Leandro ívelt be Lanzafaménak, de játékosunk már lesen volt, pedig jó lehetőség kínálkozott volna előtte.

A 18. percben Leandro ívelt be Vargának, aki a kapu közvetlen közelében le tudta venni a labdát, de végül szögletre tisztázták a védők.

Majd Lovrencsics távoli bombája kerülte el a kaput.

OTT A VEZETÉS! Lanzafame küldött előre egy labdát amelyet Bőle elért, középre passzolt Vargának, aki éles szögből a kapuba lőtt! 1-0!

Rabusic fejesét fogta Dibusz.

Szűk tíz perccel a félidő vége előtt Varga passzolt be laposan egy szögletet Lanzafaménak, de pontatlan volt a próbálkozás.

Vége az első félidőnek. Vezetünk!
Elkezdődött a második játékrész.

II. félidő

A 49. percben Heister vihette fel a labdát, a Vargának bepasszolt labdát Király lábbal védte, majd Petrjak már nem tudott ismételni.

Gaál góljával egyenlít a Haladás.

Bőle a tizenhatos sarkáról lőtt, fogta Király.

Rabusic közel járt a gólhoz, de a labda kikerült a szélre, majd Mészáros rontotta el a helyzetet.

ISMÉT NÁLUNK AZ ELŐNY! Lovrencsics labdaszerzése után Varga adott középre Lanzafamének, aki a kapuba passzolt!

Nagy helyzet maradt ki! Bőle cselezte be magát a tizenhatosra, Petrjak közel járt a fejeshez, de elment keresztben a labda.

Tizenegyest lőhetünk!

Lanzafame magabiztosan lőtte ki a jobb alsót! 3-1!

Lanzafame ezúttal fejjel veszélyeztetett, nem maradt el sokkal a gól!

Varga helyén Böde folytatja.

A 72. percben Lovrencsics lövése épphogy elment a kapu előtt!

Dibusznak kellett kiütnie egy beadást.

Lanzafame szöglete után Blazic fejelhetett, de a bíró szerint már szabálytalan volt előtte. Később az elégedetlenkedéséért sárgát is kapott, erős ítélet.