NB I, 6. forduló: Mezőkövesd-FTC 0-1

A csereként beállt Böde hosszabbításban szerzett góljával legyőztük a Mezőkövesdet!
A mérkőzést megelőzően

NB I-es labdarúgócsapatunk listavezetőként várja a bajnokság hatodik fordulóját. Ellenfelünk a Mezőkövesd lesz, amely 4 eddigi mérkőzésén 5 pontot gyűjtött.

Ez lesz az első bajnokija a Ferencváros kispadján ukrán vezetőedzőnknek, Sergei Rebrovnak, valamint segítőjének, a spanyol Alberto Bosch-nak. Az új edzőpáros a Groupama Arénában szeptember 2-án, a MOL Vidi ellen mutatkozik majd be a Fradi közönségének.

A mérkőzés előtti utolsó, péntek esti edzés előtt az új mestert kérdeztük várakozásairól.

Újdonsült vezetőedzőnkről valamint a mérkőzés előtti várakozásairól Rebrov honfitársát, Ivan Petrjakot kérdeztük.
Sergei Rebrov első kezdőcsapata: Dibusz – Botka, Blazic, Leandro, Heister – Gorriaran, Spirovski – Varga, Petrjak, Lovrencsics - Lanzafame. A kispadon Holczer, Takács, Finnbogason, Böde, Csernik, Sigér és Bőle vár bevetésre.
Tiszta fehérben a hazaiak, zöld-fehérben a mieink.

A Fradi kezdte a játékot.

I. félidő

Gorriaran saját térfelünkön szerzett labdát, előre tört, de végül megállította a védelem.

Cseri passzolhatott volna középre a tizenhatosunk széléről, de kiment a labda.

Egy lecsorgó labdát Cseri lőtt közelről mellé.

A 6. percben Varga vitte maga előtt sokáig a labdát, a lövés mellett döntött, de pontatlan volt.

Varga adta be a jobb oldalról, de végül Meskhi tisztázott.

A szögletet követően Varga ismét ívelt, Blazic fejese azonban elkerülte a kaput.

Lanzafamétól és Tóthtól indul a csetepaté, sokan nyugtatnak, nincs lap senkinek végül.

A szögletből kifejelt labdát Gorriaran nem tudta megszerezni, Heister távoli próbálkozása megpattant, szöglet.

Botka lent maradt, a játékvezető kirúgást ítélt.

Dibusz húzott le egy beadást.

Majd Dombó is.

Cseri a tizenhatosunk előterében a lövés mellett döntött, nem volt veszélyes a kapunkra.

Lanzafame agresszívabban nyúlt vissza mint kellett volna, sárga.

Cseri is besárgul.

A 32. perc végén Drazic vitte fel a labdát a bal oldalon, bepasszolt Tóthnak, akinek beleértek a lövésébe.

Lanzafame került nagy helyzetbe Heister lövése után, de kiterelte őt a kapus és a védők.

Nem sokon múlt! Lanzafame kavargatott, lekészítette a labdát Gorriarannak, aki nem sokkal lőtt a bal kapufa mellé!

Bő két perccel a félidő vége előtt Gorriaran passzolt előre egy érintésből Lanzafaménak, de kijött Dombó és megszerezte a labdát.

Lovrencsics középre jött a szélről, de gyengére sikerült a lövés.

Egy perc lesz a hosszabbítás.

Vége az első játékrésznek.

II. félidő

Csere nélkül folytatták.

Spirovski kapott sárgát.

A 49. percben Heister passzolt volna be, a gólvonalról tisztázták a labdát. Veszélyes volt!

Heister nem talált kaput.

Később Lovrencsics is próbálkozott, de nem ért célt a lövés.

Az 55. percben Varga tette ki a bal oldalt üresen érkező Petrjaknak, aki közelebb ment a kapuhoz, de Dombó védte az éles szögből érkező lövést.

Petrjak adott középre Lanzafaménak, aki fordulás után próbált lőni, de blokkolták.

Lovrencsics csúszott oda csúnyán Silyének, sárgát kapott.

Drazic kapáslövésére Dibusznak kellett vetődnie.

Silye beadása lecsúszott és a felső kapufát találta el, később Lanzafame tisztázott.

Újra kontrázhatott ellenfelünk, az indításról Gorriaran lemaradt, Vajdára azonban kirobbant Dibusz, nagy védés!

Petrjak is próbálkozhatott, de nem sikerült megszerezni a vezetést.

Kihasználjuk első cserelehetőségünket: Bőle Spirovskit váltja.

Lovrencsics lövése először pontatlannak tűnt, de Petrjak sarkáról a kapufára pattant a labda, ám ukrán játékosunk már lesen volt.

Elment keresztben a labda, Varga nem sokkal maradt le!

Petrjak kapura törhetett volna de lerántják, Szalai sárgát kap.

Varga helyén Böde a pályán.

Kihasználjuk utolsó cserénket is: Sigér be, Gorrriaran le.

Három perc lesz a hosszabbítás.

OTT VAN VÉGRE! Petrjak bepasszolt középre, majd Böde a kapuba sodorta a labdát! 1-0!