MK: Szeged-FTC 0-2

Csapatunk Leandro és Finnbogason góljával nyert 2-0-ra a Szeged ellen, így továbbjutott a kupában.

I. félidő

45. perc: Az utolsó pillanatokban a hazai kapus még üggyel-bajjal hárított egy beadást, aztán a bíró lefújta a félidőt.

43. perc: Böde lőtt kiszorított szögből, de már kiment a labda.

36. perc: Nagy helyzet a mieink előtt. Lovrencsics adott be jobbról, a kapu elé élesen, a hosszún jött Petrjak, de az utolsó pillanatban elrúgták előle a labdát. A szögletből Blazic fejelt mellé.

32. perc: Kósza szegedi lehetőség. Seres fejelt mellé egy szöglet után.

29. perc: Az elmúlt percekben szinte végig nálunk volt a labda, de helyzet nem alakult ki.

21. perc: Gól! Leandro 20 méterről, szabadrúgásból lőtt a kapu közepébe - a kapus már elindult a jobb sarok felé, és nem ért vissza, 0-1.

19. perc: Böde kapott jó kiugratást, majd szépen ívelt középre, Csernik lefejelte a labdát, utána azonban mentettek a hazaiak Lanzafame elől.

15. perc: Lovrencsics tört be jobbról a tizenhatoson belülre, majd középre passzolt, de Lanzafame nem fért a labdához.

14. perc: Lanzafame esett el a tizenhatoson belül, de nem ítélt a bíró 11-est.

11. perc: Leandro adott be jól, Csernik az ötös sarkánál átvette a labdát, de utána szerelték.

8. perc: Petrjak ment el a 16-oson belül, baloldalt, majd középre adott, de Böde lábáról nem a kapu felé vágódott a labda, majd Leandro lőtt jócskán mellé-fölé.

6. perc: Spirovski ugratta ki kiválóan Lanzafamét, aki ballal szépen a bal alsóba helyezett, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

3. perc: Petrjakhoz jutott el a labda a 16-oson belül, de egy szabálytalanság miatt a bíró közbefújt.

1. perc: A mieink kezdtek.

A mérkőzés előtt

NB I-es listavezető labdarúgóink is beszállnak a Magyar Kupa 2018/19-es szezonjának küzdelmeibe.

A találkozó előtt Ivan Petrjakot és Sergei Rebrovot is kérdeztük.

Böde és Csernik is a mieink kezdőcsapatában kapott helyet, a kispadon a következő játékosok ülnek: Varga Á., Takács, Frimpong, Finnbogason, Rodriguez, Koch, Csonka.

Csapatunk tiszta fehérben, a hazaiak pirosban a pályán. Néhány pillanat és kezdődik a meccs. A helyszínen a nagy szél miatt igen hűvös az idő.
II. félidő

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

87. perc: GÓL! Finnbogason bombázott 22-ről védhetetlenül a jobb sarokba (0-2).

84. perc: Lovrencsics le, Csonka be.

83. perc: Finnbogason lőtt 14-ről, fordulásból mellé.

82. perc: Koch beadását Blazic fejelte fölé.

74. perc: Leandro 20 méteres szabadrúgása pattant a sorfalról fölé.

70. perc: Finnbogason vett át mellel egy beadást, majd 11 méterről mellé gurított.

68. perc: Szép támadás végén Finnbogason adott be jobbról, Petrjak sarokkal tette kapura a labdát, de a kapus védett.

67. perc: Böde adott be élesen jobbról, de Finnbogason nem tudta a hosszún beletenni a fejét a labdába.

65. perc: Lanzafame helyett Finnbogason folytatja.

62. perc: Petrjak lépett ki ziccerben, de önzetlenül Lanzafaméhoz akart passzolni, így viszont az egyik védő lábáról a kapus kezébe pattant a labda.

61. perc: Csernik le, Koch be.

56. perc: Böde bombázott ballal, 8 méterről fölé.

54. perc: Lanzafame készített le sarokkal Bödének, ő egyből lőtt, de blokkoltak a szegediek.

54. perc: Lanzafame jobboldali szöglete után Blazic fejelt ívelten fölé.

51. perc: Blazic ívelt remekül előre, Petrjak egyből fejelt 11 méterről, a labda centikkel ment a bal kapufa mellé.

49. perc: Lanzafame tekert élesen középre szabadrúgásból, de Blazic előtt centikkel elment a labda, majd Otigba fejelt bele abba, de így odalett a helyzet.

46. perc: Néhány másodperc után mégis cserélt a Szeged: Kelemen helyett Vitos jött.

46. perc: Csere nélkül folytatták a csapatok.

Szegedi VSE-FTC 0-2 (0-1)
Szeged: Pluhár – Kormányos, Vastag, Seres, Nagypál – Pócs (Bakos, 86.), Csamangó – Végh, Bilic, Juhász – Kelemen (Vitos, 46.)
FTC: Holczer - Lovrencsics (Csonka, 85.), Blazic, Otigba, Leandro - Sigér, Spirovski - Csernik (Koch, 62.), Lanzafame (Finnbogason, 64.), Petrjak - Böde
Gól: Leandro (21.), Finnbogason (87.)