FTC-Kisvárda 2-0

Labdarúgócsapatunk egy félidő alatt eldöntötte a Kisvárda elleni találkozót. Ebben a cikkben a találkozó élő közvetítését olvashatja.

NB I, 15. forduló
FTC-Kisvárda 2-0 (2-0)
FTC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Heister – Leandro (Rodriguez, 75.), Gorriaran (Bőle, 83.), Sigér – Varga, Lanzafame (Böde, 77.), Petrjak
Kisvárda: Felipe – Lukyanchuk, Berios, Ene, Vári – Gosztonyi, Lucas, Mitosevic (Karasiuk, 46.), Sassá (Ilic, 76.) – Milevsky, Negrut (Horváth, 63.)
Sárga lap: Gorriaran (37.), Milevsky (53.), Karasiuk (72.), Lucas (83.), Lukianchuk (88.)
Gól: Frimpong (21.), Blazic (33.)

II. félidő

Vége a mérkőzésnek.

93.: Varga szabarúgását fogta Felipe.

90. perc: Lanzafame és Petrjak remek összjátéka után utóbbi passza ment el keresztben a kapu előterében.

89. perc: Lovrencsics távolról, megint a felső léc!

86. perc: Böde került elöl helyzetbe, a labda Petrjakhoz került, akinek az emelt lövése nem sokkal ment mellé.

83. perc: Kihasználjuk utolsó cserénket: Gorriaran le, Bőle be.

81. perc: Egy lecsorgó labdát Rodriguez küldött kapura, de blokkolt a védelem.

77. perc: Lanzafame helyén Böde.

75. perc: Az első cserénk: Leandrót Rodriguez váltja.

73. perc: Varga szabadrúgása után Leandro lövése pattant le, majd Petrjak lőtt fölé.

71. perc: Petrjak két ember közt is eljuttatta a labdát Heisterhez, de nem talált kaput német játékosunk.

63. perc: Ellenfelünk tizenhatosának előterében Sigér nyert meg egy fejpárbajt, a labda így kapura ment, de fogta Felipe.

52. perc: Gosztonyi már Dibuszon is átrágta magát, de Frimpong a gólvonalról tisztázott. A kontrából Varga lőtt fölé.

Elkezdődött a második félidő, egy változtatás vendég-oldalon.

I. félidő

Vége az első játékrésznek, 2-0-ra vezetünk!

41. perc: Egy beadás után Lanzafame fejese a felsőlécet találta el, közel járt!

MEGVAN A MÁSODIK! A 33. percben egy szöglet után Blazic elé került a labda, aki közelről bekotorta! Már 2-0!

29. perc: Heister beadása a tizenegyesponton találta meg Gorriarant, a lövés előtt a kapus a másik irányba mozdult el, de lábbal még beleért.

28. perc: Frimpong mentett remek ütemű mentése akadályozott meg egy nagy helyzetett.

23. perc: Leandro elé került a labda a tizenhatos sarkánál, a ballábas, életerős lövésbe belevetődött a kapus.

OTT A GÓL A 21. PERCBEN! Petrjak adta le a kis szögletet, Varga beadására Frimpong emelkedett a legjobban, és a kapuba fejelt! 1-0!

19. perc: Heister kínálta meg egy távoli lapos lövéssel a kapust, de védett Felipe.

18. perc: Varga és Gorriaran összjátéka után Sigér törhetett volna kapura, de az utolsó pillanatban egy becsúszó láb szögletre mentett.

11. perc: Gosztonyi szabadrúgását Blazic fejelte ki a tizenhatoson kívülre.

8. perc: Újra Lovrencsics passzolt a szélről, nem sokon múlt, hogy Gorriaran beleérjen.

6. perc: Leandro ívelt középre, Lanzafame ollózó mozdulattal eltalálta a labdát, ám nem sokkal mellé ment. Nagy helyzet!

4. perc: Lovrencsics beadása elszállt Lanzafame feje fölött, a másik oldalon Heister érte be a labdát, de már nem sikerült bent tartania.

A Fradi kezdte a játékot.

Zöld-fehérben a mieink, tiszta pirosban a vendégek.

A mérkőzést megelőzően

A kezdőcsapatunk: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Heister – Leandro, Gorriaran, Sigér – Varga, Lanzafame, Petrjak. A kispadon Holczer, Takács, Finnbogason, Böde, Rodriguez, Csernik és Bőle vár bevetésre.

Sergei Rebrov így várja az újonc elleni összecsapást.

Érdekesség, hogy Leandro unokatestvére ellen léphet pályára - erről faggattuk is játékosunkat.

Orosz Pál vezérigazgató szintén érdekes téma, az igazolások kapcsán nyilatkozott honlapunknak.