Haladás-FTC 1-0

Csapatunk 1-0-s vereséget szenvedett a Haladás otthonában. Ebben a cikkben a mérkőzés élő közvetítését találja.
NB I, 14. forduló
Haladás-FTC 1-0 (0-0)
Haladás: Rózsa - Habovda, Kolcák, Tamás, Bosnjak - Mészáros K., Jagodics, Jancsó (Kovács L., 74.), Ofosu (Halmosi, 90.) - Gaál (Bamgboye, 81.), Priskin
FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Leandro, Heister – Spirovski (Varga R., 79.), Sigér (Gorriaran, 60.) – Bőle (Frimpong, 60.), Lanzafame, Petrjak – Böde
Sárga: Lanzafame (14.), Gaál (22.), Spirovski (52.), Blazic (58.), Jancsó (70.), Tamás (77.), Habovda (78.), Priskin (82.)
G.: Gaál (53. - 11-esből)

Sergei Rebrov értékelése ITT olvasható.

II. félidő

93. perc: Vége a mérkőzésnek.

91. perc: Ofosu-Halmosi csere.

90. perc: Böde kapott kis híján tökéletes kiugratást, de az utolsó pillanatban Rózsa felszedte előle a labdát.

88. perc: Lanzafame lőtt keményen 11 méterről, Rózsa vetődve védett, majd a kipattanó labda is szerencsésen hozzákerült.

85. perc: Heister beadása után lanzafame kapásból lőtt nem sokkal a léc fölé.

82. perc: Priskin kapott sárgát.

82. perc: Az elmúlt percekben igen paprikás a hangulat.

81. perc: Bamgboye-Gaál csere a vendégeknél.

79. perc: Spirovski-Varga csere a mieinknél.

78. perc: Lazafame bal sarok felé lőtt büntetőjét Rózsa ütötte ki bravúrral, a labda még a kapufát is érintette.

77. perc: Gorriarant könyökölték le a 16-oson belül, ezért már 11-est adott csapatunknak Farkas. Tamás pedig egy sárgát kapott. Habovda nem engedte elvégezni a büntetőt, ő is besárgult.

74. perc: Kovács Lóránt-Jancsó csere a hazaiaknál.

74. perc: Leandro parádés ütemben ívelt a védők mögé Bödének, aki nem tudta tökéletesen megcsúsztatni a labdát, amelyet így Rózsa megfogott.

71. perc: Böde bombázott 12 méterről a jobb kapufa mellé.

70. perc: Jancsó szabálytalankodott Gorriarannal szemben - sárga.

63. perc: Leandro ívelt középre Gorriarannak, aki a 11-espontról fejelt, de Rózsa fogta a kapu felé hulló labdát.

61. perc: Gorriaran beadása után Böde nem sokkal csúsztatott mellé.

60. perc: Kettős csere a mieinknél. Frimpong és Gorriaran jött be, Sigér és Bőle le.

58. perc: Blazic kapott sárgát.

56. perc: Petrjak beadása után Lanzafamét rántották le a 16-oson belül, de itt nem ítélt büntetőt Farkas Ádám.

53. perc: Gaál a kapu bal oldalába lőtte a büntetőt, 1-0.

52. perc: Egy jobboldal beívelés után Spirovski mellett estek el, a játékvezető 11-est ítélt. Játékosunk sárgát is kapott.

51. perc: Spirovski emelt szépen Bödéhez, ő Lanzafaméhez fejelt, olasz csatárunk pedig lekészített Petrjaknak, utóbbi lőtt is, ám eltörte a labdát. Mindenesetre szép támadás volt.

49. perc: Lanzafame adott be balról, Böde feje fölött néhány centivel elment a labda.

47. perc: Gaál beadását húzta le magabiztosan Dibusz.

46. perc: Csere nélkül folytatódott a meccs.

I. félidő

45. perc: Vége az első félidőnek.

40. perc: Lanzafame középre tekert szabadrúgását fejelte a földre Böde, így nem volt veszélyes a kísérlet.

38. perc: Lanzafame tekert a 1-os bal csücskétől jócskán mellé.

36. perc: Lovrencsics beadása után Blazic fejelt a hosszú felé, majd Lanzafame bólintott a kapuba, de a bíró Blazic szabálytalansága miatt már közbefújt.

30. perc: Priskin távoli lövése ment mellé, Dibusz rajta volt.

26. perc: Ofosu tört be a tizenhatoson belülre, majd balról, a kijövő Dibusz mellett elrúgta a labdát, Leandro viszont visszaért, és a kapu torkából kivágta azt.

25. perc: Az első komolyabb helyzetünk: Sigér löbbölte oda a labdát szépen Bödéhez, aki megtartotta azt, majd Lanzafamének készített le, olasz csatárunk közeli lövését pedig blokkolták. Ezután Lanzafame még fordulásból kapura lőtt, a játékvezető azonban szabálytalanság miatt közbefújt.

23. perc: Heister lőtt 16 méterről, a szombathelyi kapus, ha csak másodjára is, de fogta a labdát.

22. perc: Az eseménytelen perceket Gaál sárgája törte meg.

16. perc: Blazic középre ívelése nem találta meg Lanzafamét, a labdát így Rózsa húzta le. Eddig nem volt komolyabb helyzet egyik oldalon sem.

14. perc: Lanzafame kapott sárgát.

10. perc: Leandro 25 méteres szabadrúgása szépen tekeredett a bal alsó felé, Rózsa vetődve védett.

5. perc: Priskin tört a kapu felé, de Blazic visszaért és blokkolta a lövését.

4. perc: Lanzafame ívelt kiválóan Lovrencsicshez, akit a tizenhatoson belül elnyomtak, a labda közben Bőléhez pattant, de nem tudott kapura fordulni.

3. perc: Bőle ment el a jobboldalon, a nem túl jól kijövő Rózsa mellett játékosunkról a kapu felé pattant a labda, de ez nem volt veszélyes sajnos.

1. perc: Fehérben játszanak a mieink. Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzést megelőzően

Az NB I-et továbbra is vezető labdarúgó-csapatunk szombaton 19:30-tól Szombathelyen, a Haladás otthonában lép pályára. Az alábbiakban élőben követheti a találkozó minden fontos eseményét.

Sergei Rebrov meccs előtti várakozásait ITT, Bőle Lukácsét pedig ITT találja.

Az egyik legemlékezetesebb, 1957-ben játszott Fradi-Haladásról pedig erre a linkre kattintva olvashat.

Cserepadunkon a következő játékosok ülnek: Holczer, Frimpong, Finnbogason, Csernik, Gorriaran, Rui Pedro, Varga R.

A Halinál ők vethetők be: Király, Bamgboye, Rácz, Schimmer, Kovács L., Németh M., Halmosi.