FTC - Mezőkövesd 3-2

Labdarúgócsapatunk az őszi szezon utolsó hazai meccsén 3-2-re legyőzte a Mezőkövesdet, ezzel biztossá tette őszi elsőségét. Ebben a cikkben élő tudósításunkat olvashatják.

NB I, 17. forduló
FTC:
Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Otigba, Heister - Sigér, Gorriaran (Rui Pedro, 89.) - Varga, Lanzafame, Petrjak (Bőle, 84.) - Böde (Leandro, 61.)
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Szalai A., Pillár, Silye (Meskhi, 44.) - Cseri, Szeles, Vadnai - Vajda (Szakály D., 63.), Molnár G., Drazic
Gól: Lanzafame (1., 79.), Varga (88. - 11-esből), ill. Cseri (83. - 11-esből), Vadnai (91.)

Összefoglaló itt!

Élő közvetítés

93. perc: véget ért a találkozó! Nyertünk, ezzel már biztosan az élen telelünk!

91. perc: Gól, a kapunk előtt pattogott a labda, Vadnai lövése pedig a kapu jobb felső sarkában kötött ki, 3-2.

90. perc: három perc lesz a hosszabbítás.
89. perc: Gorriaran helyett Rui Pedro a pályán.

88. perc: GÓÓÓÓL!!! VARGA BEVÁGTA! 3-1!!!

87. perc: tizenegyest kaptunk mi is! Gorriaran újabb kiváló centerezését követően Varga lövését még védte Szappanos, a kipattanót követően azonban Bőlét buktatták.

86. perc: Otigba is sárgát kapott
84. perc: Bőle váltja Petrjakot.

83. perc: Gól, Cseri lövése a léc alatt kötött ki, szépítenek a vendégek, 2-1.

82. perc: Lovrencsics mellett esett el Drazic, a játékvezető tizenegyest ítélt.

Lanzafame ezzel átvette a vezetést a góllövőlistán!

79. perc: GÓÓÓL!!!! Újra LANZAFAME talált be! Sigér adott kiváló labdát a bal oldalra Gorriarannak, aki egyből centerezett, csatárunk pedig közelről a kapuba lőtt, 2-0!!

77. perc: Varga a jobb, Heister a bal oldalról tette középre a labdát, megint ki tudták vágni a mezőkövesdiek.
74. perc: Lovrencsics kétszer, Varga egyszer próbálta meg középre, a tizenhatoson belülre juttatni a labdát, minden alkalommal tisztáztak a vendégek.
71. perc: Sigér buktatta Molnárt, sárga lap.
68. perc: mezőkövesdi kontra végén Molnár passzolt Cserihez, aki 20 méterről lőtt, Dibusz könnyedén védett.
66. perc: Leandro vette észre remekül Lanzafamét, aki megint lesen volt.
65. perc: Lovrencsics jobb oldali beadását követően Petrjak túlugrotta a védőjét, de a fejese nem találta el a kaput.
63. perc: Vajda helyett Szakály Dénes a Mezőkövesdben.
63. perc: Lanzafame volt lesen.
61. perc: Böde helyett Leandro a pályán, aki a csapatkapitányi karszalagot is átveszi csatárunktól.
59. perc: Lovrencsics ment el a jobb oldalon, majd középre lőtte a labdát, ami egy mezőkövesdi védőről az oldalhálóba pattant.
54. perc: Varga szöglete után Böde fejelt kevéssel mellé.
52. perc: Gorriaran elé pattant a tizenhatos előterében a labda, ballal kapura húzta, Szappanos védett, a játékvezető pedig les miatt (Lanzafame volt ott) szabadrúgást ítélt.
51. perc: Böde két szép csel után indította volna Vargát a jobb oldalon, Vadnai azonban ki tudta vágni előle a labdát.
48. perc: helyzet a másik oldalon is, Vajda tekert kevéssel mellé.
48. perc: Lovrencsics bombázta éles szögből kapura a labdát, Szappanosnak kellett bravúrt bemutatnia.
46. perc: Csere nélkül folytatódott a meccs.

45+1. perc: véget ért az első félidő.
44. perc: Silye nem tudja folytatni, kölcsönjátékosunk helyett Meskhi folytatja.
42. perc: Silye maradt lent a földön, meg kellett állítani a játékot.
39. perc: újabb szabadrúgás, ezúttal a bal oldalról, Varga ívelt középre, Sigér ballal kapura tekert, Szappanos védett.
37. perc: Varga a sorfalat talált el szabadrúgásból.
37. perc: Szeles buktatta Lanzafamét, sárga lap.
36. perc: Dibusz húzott le könnyedén egy mezőkövesdi beadást.

Lanzafame a találatával beérte a góllövőlistán ellenfelünk játékosát, az eddig egyedül az élen álló Molnár Gábort.

34. perc: Lovrencsics újabb kiváló indítása Varga felé, szélsőnk egy jó csel után azonban elvesztette a labdát.
32. perc: Lovrencsics lapos passzal játszotta meg Lanzafamét, aki lefordult a védőjéről, majd középre ívelt, de Szappanos védett.
27. perc: Petrjak állította meg szabálytalanul a mezőkövesdiek kontráját, sárga lap.

Beszorítjuk a Mezőkövesdet a kapuja elé, de veszély nem alakul ki az előző percekben.

23. perc: szabadrúgáshoz jutottunk a mezőkövesdi térfél közepén, a beívelt labdát azonban kifejelték a vendégek.
22. perc: Drazic kapott labdát a tizenhatosunkon belül, kapu felé fordult, majd lőtt, Otigba blokkolt.
18. perc: Lanzafame akcióban megint, Vargát indította a jobb oldalon, Szappanosnak ki kellett jönnie a kapujából, hogy tisztázzon.
17. perc: Lanzafame pörgette Bödéhez a labdát, aki lefordult a védőjéről, majd ballal lőtt, Szappanos védett.
14. perc: Lanzafame vitte le az alapvonalig a labdát, majd középre tette, de a gólvonal elől kivágták a vendégek
9. perc: Lovrencsics ívelt volna középre, de szögletre blokkolták a mezőkövesdiek a beadását, Varga sarokrúgását pedig ki tudták fejelni a vendégek.
8. perc: Vajda lőtt 17 méterről, de Blazic blokkolta a kísérletét.
6. perc: ismét ugyanaz volt a figura, mint a gól előtt, Lovrencsics adott remek labdát Vargának, a középre ívelt labdájára azonban ezúttal nem érkezett társ.
4. perc: Cseri buktatta Petrjakot, máris sárga lap.

1. perc: GÓÓÓL!!!! Máris vezetünk LANZAFAME góljával!!! Lovrencsics szöktette a jobb oldalon Vargát, aki középre ívelt, olasz csatárunk pedig kapásból a Mezőkövesd kapujába húzta a labdát, 1-0!

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

A találkozót megelőzően csapatunk Bácsi Péternek adott át egy mezt, valamint Orosz Pál köszöntötte a Paks ellen 150. mérkőzésén pályára lépő Dibusz Dénest.

A mérkőzést megelőzően

Ez Otigba első bajnoki mérkőzése kezdőként a szezonban.

Sergei Rebrov kezdőcsapata: Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Otigba, Heister - Sigér, Gorriaran - Varga, Lanzafame, Petrjak - Böde
A kispadon: Holczer, Takács Zs., Finnbogason, Leandro, Csernik, Bőle, Rui Pedro

Labdarúgócsapatunk a Mezőkövesdet fogadja az őszi szezon utolsó hazai bajnokiján, amennyiben nyerünk, biztosan az élen telelünk.