Fantasztikus győzelem, 11 pont az előnyünk!

Megvertük a Vidit is, így nagyon közel kerültünk a bajnoki címhez!
Az NB I 29. fordulójában csapatunk nyolcpontos előnnyel az élről várta a második MOL Vidi elleni találkozót.

Első félidő

Négypercnyi játék után Haratin Petrjakot ugratta ki, a veszélyes szituációt Kovácsik hárította el, miután megszerezte a labdát. A 7. percben Tokmac vihette szabadon a labdát a Vidi tizenhatosának előterében, majd 18 méterről nagyszerűen csavart a bal alsóba, ezzel előnyhöz juttatva csapatunkat! Alaposan nekirontottunk a Vidinek, ennek pedig meg is lett az eredménye!

A 22. percben Huszti lövése a kapufáról pattant vissza, de pont Nego elé, aki egalizálni tudott. Nem sokkal később Petrjak passza után Tokmac próbált volna újra gólt szerezni, de a védők blokkoltak. A félidő végéhez közeledve többször is Sihnevichet keresték a társak, fehérorosz támadónk a 40. percben Petrjak emelése után fejelt nem sokkal mellé nagy helyzetben. A félidő hosszabbításában Hadzic Tokmac-kal szembeni szabálytalanságánál begyűjtötte a második sárgalapját, így emberelőnybe kerültünk!

Második félidőA 48. percben Huszti távoli lövését fogta könnyen Dibusz. Öt perccel később Petrjak emelt éles szögből a tizenhatoson belülről a kapuba, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Ezt követően Sihnevich sarkallt Tokmacnak közel a kapuhoz, de játékosunk lövését védte Kovácsik, majd Sihnevich a jobb oldalról küldte rá, de ez is a hálóőrben halt el.
Azonban a szöglet már eredményre vezetett: Isael beívelése után Haratin pazar, bal felsős fejessel szerezte meg a második gólunkat, ezzel ismét mi vezettünk! A 69. percben Petrjak harcolt ki szabadrúgást a kaputól 23 méterre: Lanzafame odaállt, és gyönyörűen a bal felsőbe csavart, és 3-1-re módosította az állást! Bő tíz perccel a vége előtt Haratin távoli lövése vágódott le. Ezt követően a csereként beállt Bőle tette ki a szélen üresen felfutó Petrjaknak, a lövés nem sokkal ment mellé!
Az utolsó pillanatokban Haratin beívelése után még Varga is gólt szerezhetett volna, de közeli lövését védte Kovácsik.
A ráadás így sem maradt el: Lanzafame lépett ki ziccerben egy labdaszerzés után, és ballal a jobb sarokba gurított (4-1).

Csapatunk remek játékkal 4-1-re verte a Vidit, ezzel négy fordulóval a vége előtt 11 pontra növelte előnyét!