Magabiztos, háromgólos győzelem a Paks ellen!

Labdarúgócsapatunk a szezon leggyorsabb FTC-góljával, illetve Tokmac és Böde találatával 3-0-ra győzött.
„1. perc: Lovrencsics szöktette a jobb oldalon Vargát, aki középre ívelt, Lanzafame pedig kapásból a Mezőkövesd kapujába húzta a labdát, 1-0!” – írtuk 2018. december 8-án a Mezőkövesd elleni (3-2) bajnokin az élő közvetítésünkben. Olasz csatárunknak akkor 38 másodperc kellett a vezető gól megszerzéséhez, amely április 6-ig a szezon leggyorsabb Fradi-gólja volt. Ugyanis a 27. fordulóban a Paks ellen Lasha Dvali a 35. másodpercben egy kipattanó labdát lőtt nagy erővel – és némi szerencsével – a vendégek kapujába. Bár hivatalosan Lenzsér Bence öngóljának könyvelték el a találatot, mindez semmit sem vont le grúz válogatott védőnk érdemeiből. (1-0)
A gyors gól mellett nagyon fontos megemlíteni, hogy Takács Zsombor személyében újoncot avatott Sergei Rebrov. A 20 éves védő tétmérkőzésen először lépett pályára a felnőttek között. A korai gól jót tett a csapatnak, lendületben maradtunk és Mikalai Sihnevich révén három perccel később növelhettük volna az előnyünket, de fehérorosz támadónk a keresztlécre fejelt. A következő nagy helyzetre a 16. percig kellett várni, amikor Bőle Lukács kiugratása után Ivan Petrjak lőhetett éles szögből, de Nagy Gergely védte a rövid sarokra tartó lövést.

A 19. percben valószínűleg sok szurkolónknak meghűlt a fradista vér az ereiben, amikor Simon András előbb a kapufára emelt, majd a kipattanót kevéssel lőtte a kapu fölé. Szerencsére az egyenlítés elmaradt, a meccs elején felépített fölényünket pedig fokozatosan visszavettük. Több ígéretes lehetőségünk is volt, de a paksi védők rendre blokkolták a lövéseket. Az első félidő hajrájában még Sihnevichnek volt egy lövése, de a középre tartó labdát Nagy védte. A folytatásban jobbára mezőnyjáték zajlott, így a szünetben Dvali találatával 1-0-ra vezettünk.

A második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint az első. Előbb Bőle távoli lövését fogta Nagy, majd az 50. percben ismét középpályásunk próbálkozott, és bár a paksiak kapusa ezúttal is hárított, a kipattanót az érkező Tokmac Nguen az üres kapuba pofozta. (2-0). Néhány perccel később pedig már nem csak kettős gól, de emberhátrányba került a Paks, miután Simon Andrást kiállította a játékvezető.

Ezek után a Paks gyakorlatilag csak a védekezéssel foglalkozott, a mieink viszont több veszélyes támadást is vezettek. A 73. percben becserélt Böde Dániel hét perccel később köszönte a lehetőséget és megszerezte csapatunk harmadik gólját. Támadónk megszerezte Varga Roland kipattanó lövését, majd hat méterről, jobb belsővel higgadtan a bal alsó sarokba gurított. (3-0)

A A hátralévő percekben a télen szerződtetett Szerető Krisztofer is bemutatkozhatott. Csapatunk végül nagyon magabiztos és eredményes futballal, három gólt szerezve, két fiatal debütálóval 3-0-ra nyert és megerősítette vezető helyét a tabella élén.