Sima győzelem a Loki ellen

Egy lépéssel közelebb...

Simán lerendezte, 3-0-ra legyőzte a Ferencváros a Debrecent a labdarúgó NB I 27. fordulójában, s kihasználva a Puskás Akadémia és a Kisvárda botlását, kilenc pontra növelte az előnyét a tabella élén. Immár nem az a kérdés, hogy megnyeri-e a Fradi az újabb, sorrendben negyedik bajnoki címét, hanem az, hány fordulóval a zárás előtt ünnepelhet.

Tükörsima győzelmet aratott a Fradi. A címvédő már a 8. percben vezetést szerzett, Civic beadásából Tokmac fejelt a hálóba (1-0). A folytatásban a Debrecennek is volt helyzete, de Dibusz kétszer is védett.

A Ferencváros aztán még az első félidőben növelte az előnyét, a 39. percben Tokmac átadásából Marquinhos volt eredményes (2-0). A brazil csatár az első gólját szerezte az NB I-ben.

Szünet után már örömfocit mutatott be a Fradi. A 74. percben Ryan Mmaee lépett ki Tokmac szép indításával, át akarta emelni a labdát Hrabina fölött, de a debreceni kapus ki tudta azt ütni, ám éppen Zachariassen elé, aki a hálóba bólintott (3-0).

Mivel a Kisvárda odahaza 2-1-re kikapott a Mezőkövesdtől, a Puskás Akadémia pedig 1-1-et játszott Gyirmóton, az FTC előnye immár kilenc pont. A címvédő jó eséllyel már áprilisban bebiztosítja zsinórban a negyedik, összességében pedig a 33. bajnoki címét.

Ferencváros — DVSC: 3-0 (2-0)
Groupama Aréna, 19:30. 9.137 néző.
Vezette: Berke Balázs (asszisztensek: Bornemissza, Márkus; Videóbíró: Pillók Ádám; VAR asszisztens: Georgiou; VAR operátor: Szőts; tartalékjv.: Karakó)

Ferencváros: Dibusz — Botka, Blazic, Kovacevic (S. Mmaee, 56.), Civic — Vécsei (Zachariassen, 67.), Esiti — Zubkov (Somália, 76.), Marquinhos (Gavric, 67.), Nguen — R. Mmaee (Boli, 76.)
kispad: Bogdán, Besic, Bassey, Marin, Pászka, Auzqui, Loncar
vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

DVSC: Hrabina — Kusnyír (Baranyai, 80.), Pávkovics, Deslandes, Charleston — Baráth P., Varga J. (Bényei Á., 62.) — Bódi (Bévárdi, 46.), Da. Babunski, Dzsudzsák (Ugrai, 62.) — Do. Babunski (Rácz B., 80.)
kispad: Kosicky, Ferenczi J., Szujó, Sós, Tischler
vezetőedző: Joan Carrillo

Gól: Nguen (8.), Marquinhos (39.), Zachariassen (73.)
Sárga lap: Marquinhos (61.), Gavric (84.) illetve Carrillo (74.)

Nyilatkozatok:

Sztanyiszlav Csercseszov: — Megnéztük a Debrecen korábbi mérkőzéseit, minőségi csapat érkezik hozzánk, melyet remek futballisták erősítenek, például Dzsudzsák Balázs, aki Moszkvában a játékosom volt. Tisztában vagyunk a vendégcsapat erősségeivel, de van néhány ötletem szombatra. Bizom benne, hogy viszontláthatjuk a pályán mindazt, amit az elmúlt napokban gyakoroltunk.

Joan Carrillo: — Nagyon jó meccset várok. Az első helyezettel játszunk idegenben, de számunkra minden pont nagyon fontos, nem lesz ez másképp szombaton sem. Mindig nyerni szeretnénk, noha tudjuk, hogy remek játékosok alkotják az FTC-t és kitűnő trénere is van. Egy jó csapattal mérkőzünk meg egy szép stadionban, ennek megfelelően motiváltak vagyunk. Felkészültünk a küzdelemre.