A kötelező kipipálva

Van amikor ennyi is elég. Hajrá Fradi!

Kettővel nyert és továbbjutott a címvédő Fradi Bicskén a Magyar Kupában

Az NB III Nyugati csoportjában szereplő Bicske otthonában lépett pályára a címvédő Ferencváros.
A Mol Magyar Kupa 3. fordulójában már az első- és másodosztályú csapatok is beszállnak a küzdelmekbe. A címvédő Ferencváros a harmadosztályú Bicske otthonában lépett pályára, és győzött 2–0-ra.

Nyilatkozatok:

Sztanyiszlav Csercseszov: — A kupasorozat is fontos számunkra, itt egyetlen mérkőzés dönt a továbbjutásról, tehát nyernünk kell vasárnap.

A mérkőzés:

Magyar Kupa, 3. forduló (a 32 közé kerülésért):

Bicskei TC — Ferencváros: 0-2 (0-1)
Bicske, 16:00. ~3.000 néző.
Vezette: Antal Péter (asszisztensek: Bornemissza, Szalai B.; tartalékjv.: Móri)

Bicskei TC: Szűcs L. — Gaszner, Bozsoki, Vékony, Lencsés — Bori, Hirman (Baliga, 90.), Dencinger (Lassú, 87.) — Kincses (Molnár A., 46.), Sóron (Savanya, 90.), Kovács P. (Lakatos G., 86.)
kispad: Illés, Varga L., Pekowski, Rigó, Nyúl, Szokolay, Vicz
vezetőedző: Csordás Csaba

Ferencváros: Bogdán — Wingo, S. Mmaee (Knoester, 46.), Vécsei, Sigér — Esiti, Gojak — Auzqui (Haraisvili, 72.), Mercier (Zachariassen, 62.), Marquinhos (Varga Zé., 89.) — Boli (R. Mmaee, 72.)
kispad: Szécsi G., Besic, Traoré, Botka, Kaján, Laidouni
vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Gól: Gojak (45+1.), Vécsei (87.)
Sárga lap: Kovács P. (30.), Vékony (37.), Bozsoki (45+1.), Hirman (75.) illetve Knoester (54.)

Monaco után Bicske. Csütörtökön még a fényűző helyszínen lépett pályára az Európa-liga csoportkörében a Ferencváros (és győzött 1–0-ra), vasárnap pedig a kis Fejér megyei városban. A bajnoki és kupacímvédőnek nem volt választása, a Mol Magyar Kupa harmadik fordulójában az NB III Nyugati csoportjában jelenleg 14. helyen álló Bicske otthonában kellett hoznia a kötelezőt és kiharcolnia a továbbjutást.

A Bicske 2020 novemberében is találkozott a Fradival a Magyar Kupában, akkor a fővárosiak 5–0-ra győztek. Nagy különbség, hogy akkor a koronavírus-járvány miatt nem lehettek nézők az összecsapáson, most viszont megmozgatta a várost a Ferencváros érkezése. A büfések alig várták a vasárnapot, a meccs előtt nagy forgalomban reménykedtek, s elnézve a pultok előtt kígyózó sorokat, jó napjuk lehetett. A mérkőzés rangjához méltón Bicske- és Ferencváros-címerrel ellátott pólókban szolgálták ki a szomjas drukkereket, akik a mérkőzés előtt telefonnal, tollal és papírcetlikkel a kezükben várták a zöld-fehér játékosokat.

A magyar bajnok tagjai bő egy órával a kezdés előtt kisétáltak a Bicskei Torna Club Sporttelepére, szemügyre vették a pályát, amely természetesen rosszabb minőségű a Groupama Arénáéhoz képest, ám különösebb problémát nem találtak a fradisták. A fővárosiakat barátságosan fogadták a bicskei szurkolók, mindenki aláírást és közös fényképet szeretett volna kedvenceivel, a szerencsésebbeknek pedig teljesült a vágyuk. Sőt, volt, aki Sztanyiszlav Csercseszov szignóját is megkapta, mondani sem kell, hatalmas volt az öröm. A bemelegítésre kifutó ferencvárosiaknak a Bicske utánpótlásában futballozó gyerekek sorfalat álltak, ez szemlátomást tetszett Sigér Dávidéknak, az Európa-ligában menetelő Fradi-játékosok lepacsiztak a gyerekekkel, a legjobban Samy Mmaee élvezte, aki még le is hajolt, hogy egy szintben legyen az ifjú sportemberekkel. A bemelegítés kezdetére hatalmas szél kerekedett és hideg lett, ráadásul az eső elkezdett szakadni. Talán Aissa Laidouni viselte a legrosszabbul az időjárás megváltozását, téli sapkában, jól beöltözve, fázva passzolgatott a többi cserejátékossal. A szurkolók egyre csak gyűltek, a legtöbben egyedi, a mérkőzésre gyártott sállal a nyakukban foglalták el a helyüket. A vendégeknek fenntartott szektor megtelt, a cudar időjárás ellenére sok Fradi-szurkoló foglalt helyet (vagy éppen állt) a pálya mellett.

A hazaiakat Bori Gábor, a vendégeket Vécsei Bálint vezette ki csapatkapitányként a kezdés előtt, előbbi korábban volt az Újpest játékosa, s 256 élvonalbeli mérkőzésen lépett pályára, utóbbi csütörtökön győztes gólt szerzett Monacóban. A kezdőrúgás előtti pillanatokban az eredményjelzőn 19–12 állt, de talán nem fogadtunk volna nagy tétben erre a végeredményre. Már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a Fradi, a fővárosiak birtokolták többet a labdát, ám a Bicske önfeláldozóan, keményen védekezett. A 10. percben megszerezhette volna a vezetést az FTC, ám Marquinhos középről, tíz méterről ballal fölé lőtt. Az eső és a szél egyre erősebb lett, ez sem segítette a Fradi helyzetét, ám a kapus Szűcs Lajost is megzavarták a körülmények: Xavier Mercier szabadrúgása után kiejtette a vizes labdát, ám szerencséjére az abba beleérő Samy Mmaee lesen volt, így Amer Gojak gólját érvénytelenítette a játékvezető. A félidő végére kisütött a nap, a Fradi pedig egyre veszélyesebb lett, előbb Henry Wingo fejelt centiméterekkel a bal kapufa mellé, majd Vékony Viktornak kellett hatalmasat mentenie saját kapuja előtt. Sztanyiszlav Csercseszov egyre idegesebben sétált a kispad előtt, csapata hiába támadta végig az első félidőt, úgy tűnt, döntetlennel mennek szünetre a felek. Amer Gojak azonban a hosszabbításban szabadrúgásból betalált, a bosnyák középpályás első ferencvárosi góljával előnybe került a Magyar Kupa-címvédő.

A fordulás után elég lagymatag lett a játék, a vendégek birtokolták a labdát, ám helyzetet nem tudtak kialakítani. Sztanyiszlav Csercseszovnak nem is tetszett, amit látott, indulatosan kiabált játékosainak, egyszer Muhamed Besic tolmácsolta az ideges szakvezető utasításait Amer Gojaknak. A 71. percben Giorgi Haraisvili beállt a Fradiba, a grúz futballista súlyos sérüléséből felépülve 2021. április 4. után lépett ismét pályára. Percekkel ezután a Bicske odakeveredett ellenfele kapuja elé, Lencsés Bálint lövése után a labda alig kerülte el a Fradi kapuját. A hajrában Vécsei Bálint eldöntötte a továbbjutás kérdését – a Ferencváros hozta a kötelezőt, Monaco után Bicskén is győzött, így ott van a Magyar Kupa negyedik fordulójában.

Csordás Csaba: — Büszkék vagyunk a csapatunkra. Nem volt olyan éles a Ferencváros, mint egy-egy bajnoki vagy Európa-liga-meccsen, de nekünk az volt a fontos, hogy egymásért küzdve, szervezetten futballozzunk. Két elkerülhető gólt kaptunk, ebből látszik, ezen a szinten még zöldfülűek vagyunk.

Sztanyiszlav Csercseszov: — Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés. Monaco után érthetően nehéz volt felpörögni. A pálya talaja sem kedvezett nekünk, de azért kértem a csapattól, gyorsítsunk a tempón.