Oda veretlenségünk, de...

Jókor jött pofon!

Rosszul játszottunk, főként az első félidőben, de gyakorlatilag az egész meccsen. Ezt le kell szögezni. Mint ahogy azt is, hogy a Kecskemét jól focizott, csústak-másztak a játékosai a pályán. Nálunk több játékos betlizett sajnos. Le kell vonni a tanulságokat, főként azt, hogy nem lehet félvállról venni egyetlen meccset sem.

... Azonban ilyen pályán nem lenne szabad NB 1-es mérkőzést játszani az teljesen bizonyos. Illetve az több, mint érdekes, hogy elromlott a VAR azonnal kaptunk egy vitatható 11-est. Majd nem sokka lkésőbb megjavult a rendszer... No komment

Sokkal jobban kell koncentrálnunk, mert mindenki a mi skalpunkat akarja!

Hajrá Fradi!

...

Kecskeméti TE alaposan meglepte a Ferencvárost a labdarúgó NB I 9. fordulójában, és két góllal nyert hazai pályán. Ezzel az FTC elvesztette a veretlenségét, a hazaiak pedig folytatták kiváló szereplésüket.

Nyilatkozatok:

Szabó István: — Nem az a legfontosabb, hogy miként alakul a Fradi elleni mérkőzés például, hanem az, hogy teljesítsük azt a pontszámot, ami szükséges bennmaradáshoz.

Sztanyiszlav Csercseszov: — A Kecskemét a liga egyik újonca, így ellene még nincs éles tapasztalatunk. Harcos, jó csapatnak tartom a Kecskemétet, amely ezúttal otthon fogad minket, meglátjuk, milyen mérkőzés lesz.

A mérkőzés:

Kecskeméti TE — Ferencváros: 2-0 (2-0)
Kecskemét, Széktói stadion, 16:30. 2.527 néző.
Vezette: Karakó Ferenc (asszisztensek: Albert, Horváth Z.; Videóbíró: Bogár Gergő; VAR asszisztens: Kovács G.; VAR operátor: Oláh G.; tartalékjv.: Csonka)

Kecskeméti TE: Varga B. — Nagy K. (Sági, 89.), Szabó I. Alex, Belényesi, Szalai G., Zeke — Szuhodovszki (Szabó L., 71.), Vágó L., Rjasko, Banó-Szabó (Katona B., 78.) — Tóth B. (Duranovic, 89.)
kispad: Varga Á., Kersák, Grünvald, Pejovic, Bodor, Buna, Meshi, Gréczi
vezetőedző: Szabó István

Ferencváros: Dibusz — Wingo (Marquinhos, 76.), S. Mmaee, Knoester, Civic — Esiti (Traoré, 57.), Vécsei (Besic, 63.) — Auzqui (R. Mmaee, 63.), Gojak (Zachariassen, 46.), Nguen — Boli
kispad: Bogdán, Mercier, Sigér, Botka, Pászka, Thelander, Laidouni
vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Gól: Nagy K. (28., 34. – 11-esből)
Sárga lap: Vágó L. (43.), Tóth B. (69.), Zeke (71.) illetve Auzqui (31.), Knoester (34.), S. Mmaee (71.), Nguen (71.)

Bicske után, Belgrád előtt. A Ferencváros a válogatott szünet előtt Bicskén, 2–0-s győzelemmel jutott tovább a Magyar Kupa 3. fordulójából, vasárnap pedig a csütörtöki Crvena zvezda elleni Európa-liga-csoportmérkőzést megelőzően Kecskeméten volt bajnokija.

S ha már Kecskemét…

Az FTC 2989 nap elteltével játszott ismét első osztályú bajnokit a városban, legutóbb 2014. július 27-én csapott össze egymással a két csapat a Széktói Stadionban, akkor a Ferencváros 3–1-re nyert, a zöld-fehérek mindhárom gólját Böde Dániel szerezte, és akkor még Botka Endre lilában futballozott az FTC ellen… Botka vasárnap már FTC-szerelésben futott ki melegíteni, ám Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző a cserék közé jelölte. Az orosz szakember a lehető legkomolyabban vette az NB I-es újonc KTE elleni bajnokit, de talán nem kockáztatunk sokat, ha azt írjuk, hogy a fejében azért már ott motoszkált a csütörtöki Crvena zvezda elleni Európa-liga-mérkőzés. A soron következő meccs „szakmai terhe” a kezdőcsapaton is meglátszott, ugyanis Botka Endre mellett Ryan Mmaee, Kristoffer Zachariassen, Aissa Laidouni és Adama Traoré is a kispadon kezdett.

S nemcsak a Ferencvárosnál figyeltek már a csütörtöki európai kupamérkőzésre, a Crvena zvezda megfigyelői is ott ültek a Széktói Stadion lelátóján, és láthatták, hogy az elmúlt napokban tapasztalt nagy mennyiségű csapadék megviselte a gyepet, sáros, rossz minőségű játéktér várta a játékosokat – a bemelegítésnél például Varga Bence egyik védése utána a labda normál körülmények között felpattant volna a levegőbe, míg most leragadt a sárban.

Némi meglepetésre az elmúlt héten még az U21-es válogatottban szerepelő, a Ferencvárostól kölcsönben Kecskeméten lévő, s remek szezont futó Katona Bálint csak a kispadon kapott helyet. Ám ott volt a pályán Tóth Barna, aki a 8. percben Zeke Márió beadása után nagy helyzetben a ferencvárosi kapu mellé fejelte a labdát. Nem sokkal később Tokmac Nguen ígéretes helyzetből lőtt kapu fölé, s ez a kihagyott lehetőség pár perccel később megbosszulta magát: néhány kisebb hazai helyzet után Szabó Alex remekül indította Nagy Krisztiánt, aki mesteri, „alábökős” góllal vezetést szerzett a Kecskemétnek (1–0).

A 250. ferencvárosi bajnokiján pályára lépő Dibusz Dénes így megkapta első gólját az idényben, s nem kellett sokat várni a másodikra sem. Mats Knoester szorításában esett el a tizenhatoson belül Tóth Barna, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A fradisták szerint vitatható eset volt, érdekes, de néhány perccel azelőtt írták ki a kivetítőre, hogy „a VAR üzemen kívül”, mindenesetre Nagy Krisztiánt nem érdekelte sem a vita, sem a technikai üzemszünet, magabiztosan értékesítette a büntetőt (2–0).

Azt lehetett várni, hogy a fordulás után magasabb sebességi fokozatba kapcsol az FTC, s a kapujához szegezi a hazaiakat, ám ez nem történt meg. A Kecskemét kontroll alatt tartotta a mérkőzést, a Ferencvárosnak kisebb lehetőségei adódtak a gólszerzésre. A zöld-fehérek szemmel láthatóan frusztráltak voltak, a 70. percben kisebb csetepaté alakult ki a pályán, aminek következtében három sárga lapot is kiosztott a játékvezető. A hajrában Adama Traoré lövése után hatalmasat védett Varga Bence, a kecskemétiek pedig nagyot küzdve hozták le kapott gól nélkül a meccset.

A Ferencváros először kapott ki a bajnokságban, s vereséggel hangolt a Crvena zvezda elleni csütörtöki Európa-liga-mérkőzésre, míg a Kecskemét folytatta remeklését, továbbra is veretlen hazai pályán az NB I-ben és fellépett a második helyre a tabellán.

A Ferencváros trénere, Sztanyiszlav Csercseszov szerint az első félidőben csapata nem játszott jól.

„A másodikban javult a játékunk, ettől függetlenül nem sikerült megfordítani a mérkőzést. Ma minden ellenünk volt, gratulálok az ellenfelünknek.”

A Nemzeti Sport az kérdezte a trénertől, hogy a Crvena zvezda megfigyelői vajon mit gondolhatnak a Ferencvárosról ezt a mérkőzést látva.

„A legnagyobb tanulság, hogy nem úgy kell majd játszanunk, ahogy ma. Viszont ez egy másik sorozat, másfajta meccsekkel. Amit fontos kiemelni, hogy mindig nehéz az első meccs a válogatott szünet után, de nekünk abszolút nem sikerült megfelelő agresszivitással beszállni a játékba.”

Kollégánk arról is megkérdezte, hogy megfelelőnek tartotta-e csapata hozzáállását?

„Erről csak az öltözőben beszélek, de a csapat mindent megtett a pályán.”

A játéktér állapotát is firtattuk, amire röviden reagált:

„Csak a saját csapatommal vagyok hajlandó foglalkozni.”

A Kecskeméti TE vezetőedzője, Szabó István szerint az első félidőben teljesen ült csapata játéka.

„Szerencsénk is volt. Három hetet tudtunk készülni erre a meccsre, míg a Fradi a válogatottjai miatt későn jött össze. A pálya is nekünk kedvezett a védekezés szempontjából. Azt éreztem, tanácstalan az ellenfél, a mi játékunk pedig ül. Nagyon sokat gyakoroltuk az edzésen az üres területekre futásokat, a gyors átmeneteket. Megérdemelten vezettünk. A Fradinak is volt helyzete, de számítottunk erre. A második félidőben kicsit feljebb szerettem volna játszani, de nagyon nagy erőket vetett be az ellenfél. Így is nagy öröm, hogy a kreatív játékosaim bátran játszottak, ötletesen cseleztek, kombinatívan futballoztak. A jövőre nézve elég jó, hogy így merünk játszani Magyarország legjobb csapata ellen. Ha egy kis szerencsével is, de megérdemeltük a győzelmet. Kellett a fantasztikus közönség is, nagyon ráéreztek erre a meccsre, sokat segítettek.”