Csodálatos este, elképesztő izgalmak

Vérbeli kupacsatában győzedelmeskedtünk! Hajrá Fradi!

Ferencváros–Puskás Akadémia: ez volt ám az igazán emlékezetes kupacsata!

Hét gólt hozott a két csapat összecsapása a Magyar Kupában, a 132. percben lőtte a győztes gólt Abu Fani. A Ferencváros 4–3-ra legyűrte odahaza a Puskás Akadémiát a labdarúgó Magyar Kupa 4. fordulójában, így a zöld-fehérek jutottak a legjobb 16 csapat közé.

Nyilatkozatok:

Dejan Stankovic: Ez a trófea is nagyon fontos a klub számára, de számomra is. Háromnaponta játszunk, ami nem könnyű, de ez az ára annak, hogy egyszerre három sorozatban is érdekeltek vagyunk. Nem volt szerencsénk a sorsolásnál, hiszen egy erős élvonalbeli ellenfelet kaptunk, miközben kaphattunk volna akár egy alacsonyabb osztályú riválist is, de ez nem lehet kifogás, ha szeretnénk megnyerni a kupát, mindenkit le kell győznünk. A Puskás Akadémia erős ellenfél a Ferencváros számára, de nyernünk kell, hiszen egyetlen meccs dönt. Muszáj minden energiánkat, a szívünket beleadni, szervezettnek kell lenni szerda este.

A mérkőzés:

MAGYAR KUPA, FŐTÁBLA, 4. FORDULÓ, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT:

Ferencváros — Puskás Akadémia: 4-3 (2-1, 2-2, 2-2)
Groupama Aréna, 20:00. 7.057 néző.
Vezette: Berke Balázs (asszisztensek: Aradi, Berényi; Videóbíró: Antal Péter; VAR asszisztens: Medovarszki; VAR operátor: Oláh; tartalékjv.: Andó-Szabó)

Ferencváros: Varga Á. — Pászka, Aaneba (Abena, 91.), Wingo, Civic (Ramírez, 72.) — Esiti (Abu Fani, 72.), Gojak (Makreckis, 72.) — Nguen (Owusu, 61.), Ben Romdhane, Marquinhos — Lisztes (Traoré, 79.)
kispad: Szécsi G., S. Mmaee, Besic, Botka, Baráth P., Katona B.
vezetőedző: Dejan Stankovic

Puskás Akadémia: Markek — Maceiras (Szolnoki, 79.; Ominger, 91.), Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill — Corbu, Favorov, Levi (Soisalo, 72.) — Gruber (Colley, 72.), Puljic (Plsek, 46.), Komáromi (Slagveer, 72.)
kispad: Auerbach, Umathum, Posztobányi, Dusinszki
vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gól: Civic (35.), Aaneba (45+5.), Traoré (114.), Abu Fani (120+11. – 11-esből) illetve Gruber (9., 57.), Favorov (120.)
Sárga lap: Makreckis (104.) illetve Soisalo (97.), Golla (98.), Slagveer (100.), Plsek (104.)
Kiállítva: Kunzman Egon (120+1.), Favorov (120+3.)

VÉGSŐKIG KIÉLEZETT csatát hozott a Ferencváros és a Puskás Akadémia szerda esti összecsapása, végül a zöld-fehérek jutottak be a Magyar Kupa legjobb tizenhat csapata közé. Pedig a ferencvárosi kezdőcsapatból talán csak a brazil Marquinhosról volt elmondható, hogy alapember Dejan Sztankovicsnál, a többiek alig jutottak szóhoz az utóbbi időben. Sokan (Anderson Esiti, Amer Gojak, Tokmac Nguen, Eldar Civic) sérülésből visszatérve próbálnak újra formába lendülni, más a keret erőssége miatt számít kiegészítő embernek (Pászka Lóránd, Henry Wingo, Mohamed Ben Romdan, Lisztes Krisztián), azaz a szerb vezetőedző alaposan meglepett mindenkit a szerda esti kezdőcsapattal.

A nyerőember a nagy visszatérő, a hajrára beszálló Adama Traoré lett! A mali válogatott támadó ugyancsak sérülése után futballozhat újra, és a hosszabbítás második félidejében rögtön gólt ért el, a hétezer ferencvárosi szurkoló így őt ünnepelte a késő éjszakába nyúló mérkőzés végén.

Tíz perc sem telt el a mérkőzésből, amikor a vendégek Gruber Zsombor révén megszerezték a vezetést. Tegyük hozzá, ehhez kellett, hogy a ferencvárosi védelem elaludjon; a felcsútiak három húzásból (passzból, felívelésből, perdítésből) a Fradi kapuja elé értek, és a tizenkilenc esztendős támadó nem is hibázott, higgadtan lőtte a labdát a jobb alsó sarokba. A bajnokcsapat nehezen találta a ritmust, többet birtokolta a labdát, a Puskás Akadémia gyors ellentámadásai azonban továbbra is veszélyt hordoztak magukban.

Aztán felpörgette a ritmust a Ferencváros. Az utóbbi időben – Cristian Ramírez hazatérése óta – a kezdőcsapatból kiszoruló Eldar Civic bizonyította, bal lába továbbra is a régi. Mesterien tekerte a labdát a bal felsőbe, a szünet előtt pedig a csapatban bemutatkozó Ismail Aaneba bólintotta Amer Gojak szögletét a jobb alsóba. A fordulatoknak nem volt végük.

Kétszer is egyenlített a Puskás Akadémia, előbb Gruber Zsombor szerzett újabb gólt, majd Artem Favorov volt eredményes a 117. percben, hogy aztán nem sokkal később egy durva szabálytalanságot követően kiállítsa Berke Balázs játékvezető. A hosszabbításban, a 132. percben (!) Lamin Colley kezezése miatt tizenegyeshez jutott a Ferencváros, és Mohammed Abu Fani nem hibázott, a tizenhat közé lőve az FTC-t. 4–3

A Puskás Akadémia vezetőedzője, Hornyák Zsolt a kiesés ellenére vidám hangulatban értékelt a találkozó után.

„Nagyon örülök a csapatom hozzáállásának. Szerintem előrehozott döntő volt, és ahhoz illő mérkőzést is játszottunk. Jó meccs volt gólokkal, feszültséggel a végén. Hét gól egy ilyen találkozón nem semmi. Énekeltünk és tapsoltunk is egymásnak. Nagyra értékelem a csapatom munkáját ezen a meccsen. Döntővel is felért volna ez a találkozó, de sajnos csak egy juthatott tovább. Először tudom vesztes meccs után megdicsérni a csapatomat. Három hét múlva várjuk otthon a Ferencvárost, akár visszavágóként.”

Az FTC vezetőedzője, Dejan Sztankovics a sajtótájékoztató elején látványosan ránézett az órájára.

„Csak azért, hogy hátha már «Jó reggelt» kell kívánnom. A viccet félretéve: mindkét csapat megérdemli a gratulációt, mindkét csapat sok energiát elégetett a mai mérkőzésen, de mi játszottunk jobban. Voltak hibáink, két kontrából szerzett gólt az ellenfél, aztán, ami a hosszabbításban történt, kicsit furcsa volt. Ha megnézik a kezdőt tizenegyünket, kilenc változás volt benne a derbihez képest, voltak, akik már hosszú ideje nem kaptak lehetőséget. Boldog vagyok amiatt, amilyen csapatszellemet mutattunk ma, az ilyen meccsek kovácsolják össze a játékosokat. Élvezetes volt látni, ahogy harcoltak, futottak, áldozatot hoztak egymásért. Igazi csapatként voltunk a pályán, ezért különösen értékes a mai győzelem.”