Nagyon fontos győzelem a téli szünet előtt

Szép volt fiúk!

Három góllal zárta az évet a ZTE-t könnyedén legyőző Ferencváros-

A gól nélküli első félidőt követően a másodikban háromszor is betaláltak a könnyed győzelmet arató zöld-fehérek.

A labdarúgó NB I 17. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 3–0-ra győzte le a Zalaegerszeget.

Nyilatkozatok:

Dejan Stankovic: Emlékezetes este volt a csütörtöki, zsinórban másodszor is ott leszünk a tavaszi folytatásban egy nemzetközi kupában, ami csodálatos, nagy tettet vittünk véghez egy roppant kiegyenlített csoportban. Most viszont vár még ránk egy utolsó erőpróba a szünet előtt. Bármennyire is fáradtak vagyunk, most még utoljára össze kell szorítanunk a fogunkat, minden megmaradt erőtartalékot elő kell venni és valahogyan meg kell szereznünk a győzelmet a Zalaegerszeg ellen. Utána jöhet egy kis pihenés, de most ezt a meccset meg kell nyerni.

A mérkőzés:

Ferencváros — ZTE: 3-0 (0-0)
Groupama Aréna, 16:00. 7.017 néző.
Vezette: Káprály Mihály (asszisztensek: Georgiou, Szalai B.; Videóbíró: Bogár Gergő; VAR asszisztens: Buzás; VAR operátor: Szőts; tartalékjv.: Rúsz)

Ferencváros: Dibusz — Pászka, Cissé, Aaneba, Civic — Abu Fani (Gojak, 81.), Besic (Baráth P., 68.) — Marquinhos (Kehinde, 90.), Zachariassen (Nguen, 90.), Lisztes — Pesic (Ben Romdhane, 81.)
kispad: Varga Á., Sigér
vezetőedző: Dejan Stankovic

ZTE: Dombó — Lesjak, Evangelou, Várkonyi, Medgyes — Sankovic — Mim (Meshack, 54.), Bedi, Szendrei N. (Szalay Sz., 54.), Sajbán Máté — Németh D. (Croizet, 33.)
kispad: Köcse, Senkó, Gyurján, Spoljaric, Soltész, Kovács B., Tullner, Deme, Safronov
vezetőedző: Márton Gábor

Gól: Lisztes (50.), Aaneba (77.), Ben Romdhane (87.)
Sárga lap: Lisztes (88.) illetve Evangelou (39.)

El sem kezdődött a mérkőzés, Dibusz Dénes máris ünnepelhetett. A ferencvárosi szurkolók november hónap legjobbjának választották meg, formás kis trófeát vehetett át a kezdés előtt, s ki tudja, a kapus hányadszor nyerte már el ezt a díjat… Ennél nagyobb öröme nem lehetett a szünetig.

A Fradi ugyan ment előre, próbált helyzeteket kialakítani, de a frissesség, a tempó a legtöbb futballistából hiányzott. Igaz, ezen kár csodálkozni, a pályán lévő mezőnyjátékosok közül Marquinhosnak és Kristoffer Zachariassennek a huszonkilencedik, Mohammed Abu Faninak a huszonnyolcadik, Ibrahim Cissének a huszonötödik tétmérkőzése volt ez július óta zöld-fehérben, míg a zalaiak kezdőcsapatában helyet kapó futballistáknál ez a szám átlagosan tizenhárom és fél volt.

Nem kis különbség.

A ferencvárosiak mégis összeszorították a fogukat, és a fordulást követően próbáltak rátenni egy lapáttal. A célszalag alighanem már ott lebegett a szemük előtt, hétfőtől megkezdhetik téli szabadságukat. Persze egyáltalán nem volt mindegy, milyen érzéssel és mekkora ponthátránnyal tehetik ezt a listavezető Paks mögött. Nos, a második félidőben kitettek magukért a fradisták. Öt perc sem telt el a meccsből a szünet után, s vezettek: Lisztes Krisztián hatodik gólját szerezte a bajnoki idényben, s ezúttal a „gyengébbik”, a bal lábával vágta a labdát a kapuba. A hajrában aztán még két gólt szerzett a Ferencváros, ráadásul két olyan futballista talált be a kapuba, aki első NB I-es gólját jegyezte. Előbb a szögletnél előrehúzódó belső védő, Ismail Aaneba, majd a lefújás előtti percekben a tunéziai Ali Ben Romdan is eredményes volt, utóbbi mesterien tekerte a labdát a bal felsőbe.

A Fradi simán verte meg a Zalaegerszeget, még akkor is, ha ehhez a három ponthoz jó adag szenvedés is kellett. Dejan Sztankovics a csütörtöki, Fiorentina elleni 1–1 és az Európa-konferencialiga-csoportból való továbbjutás után az öltözőben annyit kért játékosaitól, mindegy milyen játékkal, mindegy hogyan, de verjék meg a zalaiakat.

A csapat kitett magáért, három góllal intézte el ellenfelét – hátránya így egy pontra olvadt a listavezető Paksi FC mögött. 3–0

Dejan Sztankovics, a Ferencváros vezetőedzője a következőket mondta.

„Egy kezdőcsapatnyi játékosom hiányzik, edzői karrierem során ez az első, hogy ilyen nehéz helyzettel kell megbirkóznom. Akik ma a pályán voltak, azok közül sem mindenki száz százalékos, de a csapatszellem ma kiváló volt. A Fiorentina elleni meccs nagyon sok érzelmet és energiát kivett belőlünk, de ma kizárólag a győzelemre játszottunk. Szerencsére sikerült kapott gól nélkül lehozni a meccset, rúgtunk hármat, de akár még több is lehetett volna. Ben Romdan esetében éppen itt volt az ideje, hogy betaláljon, hiszen rengeteg lehetőséget elszalasztott eddig. De a viccet félretéve, zseniális játékos, nagyon örülök  a góljának.”

Azt nem akarta elmondani, hogy mit beszélt Kristoffer Zachariassennel a lecserélése után, de azt elárulta, hogy Mohammed Abu Fani nem örült annak, hogy le kellett jönnie a pályáról, ezért engesztelésképp megígérte, hogy fizet neki egy vacsorát.

Márton Gábor, a ZTE vezetőedzője így értékelt.

„Nekem nem fér bele a vereség senki ellen sem, de nyilván tudjuk a helyünket, hogy a Ferencváros milyen minőséget képvisel hozzánk képest. Megvolt a tervünk, hogyan szeretnénk támadásokat vezetni, de ebből nagyon kevés valósult meg. Védekezésben még egy darabig tartottuk magunkat, de hosszú távon ezt a nyomást nehéz volt kibekkelni. Sajnos néhány poszton elfogytunk, így kényszermegoldásokat kellett alkalmazni, de ilyen gondjai másnak is vannak. Cserékkel próbáltam élesebbé tenni a csapatot, Németh Dánielt is emiatt vittem le, de a változtatások sem működtek.”

Elmondta, a vezetőséggel dolgoznak azon, hogy a téli szünetben megerősítsenek néhány posztot, ahol nincsenek elegen vagy nem elég minőségi játékossal rendelkeznek.