Nagyon fontos győzelmet arattunk Debrecenben

Bravó fiúk! Ez igen!

Fél perc sem telt a rangadóból, amikor vezetést szerzett a DVSC – a végén azonban a címvédő örülhetett a három pontnak. A labdarúgó NB I 20. fordulójában a DVSC 2–1-re kikapott odahaza a Ferencvárostól.

Nyilatkozatok:

Srdjan Blagojevic: Minden Ferencváros elleni mérkőzés fontos a fejlődésünk szempontjából. Függetlenül attól, hogy az FTC jelenleg a legmagasabb szinten lévő csapat Magyarországon, az utóbbi két egymás elleni találkozón megmutattuk, hogy fel tudjuk venni a versenyt vele. Most is az a célunk, hogy ezt bizonyítsuk. Nem volt könnyű dolgunk Újpesten sem, ráadásul Kusnyir Erik megsérült, őt helyettesítenünk kell. Meg kell találnunk ennek a legjobb módját. Függetlenül attól, hogy milyen kezdővel állunk majd fel a mérkőzésen, magabiztosan kell pályára lépnünk, bíznunk kell önmagunkban. Tiszteljük az ellenfelünket, hiszen – véleményem szerint – idén is a Fradi tudhatja majd magáénak a bajnoki címet. A tisztelet mellett azonban szeretném hangsúlyozni, hogy hinnünk kell magunkban!

Dejan Stankovic: Megterhelő hetek vannak mögöttünk, de a csapat jól kezelte a helyzetet, hiszen két győzelemmel indítottuk a tavaszt. Fontos volt, hogy jól rajtoljunk, hiszen ez adja meg az alapot minden továbbinak. Nincs egyszerű dolgunk, rengeteg meccs vár ránk februárban, de ez a mi utunk, ezen kell továbbmenni. Örülök, hogy Varga Barnabás ilyen teljesítménnyel tért vissza a kezdőcsapatba, ő egy lenyűgöző játékos, de nem szabad elfelejteni, hogy milyen csapatmunka volt az ő négy gólja mögött. Minden mérkőzés más és más, ezért nem szabad a múltból kiindulni. A DVSC elleni egy teljesen más összecsapás lesz, mint az előzőek. Biztos vagyok benne, hogy mindent meg fognak tenni azért, hogy megnehezítsék a dolgunkat. Mi vagyunk a Ferencváros, minden sorozatban a végső győzelem a cél. Nem kérdés, a három pontért megyünk Debrecenbe.

A mérkőzés:

DVSC — Ferencváros: 1-2 (1-1)
Debrecen, Nagyerdei stadion, 17:30. 12.114 néző.
Vezette: Berke Balázs (asszisztensek: Tóth II. V., Berényi; Videóbíró: Oláh Gábor; VAR asszisztens: Kovács G.; VAR operátor: Szőts; tartalékjv.: Andó-Szabó)

DVSC: Megyeri — Baranyai, Pellumbi, Dreskovic, Ferenczi J. — Lagator, Dzsudzsák, Manrique (Szuhodovszki, 85.) — Szécsi M. (Joao Oliveira, 66.), Bárány (Batai, 85.), Domingues (Thor, 78.)
kispad: Engedi, Tuboly, Ojediran, Stefan Loncar, Romanchuk, Vajda B., Bódi, Kocsis D.
vezetőedző: Srdjan Blagojevic

Ferencváros: Dibusz — Makreckis (Wingo, 46.), Cissé, S. Mmaee, Ramírez — Maiga, Loncar (Kodro, 72.) —  Marquinhos (Besic, 82.), Abu Fani (Botka, 82.), Zachariassen — Varga B.
kispad: Varga Á., Ben Romdhane, Abena, Dhonata, Katona B., Tóth A., Sevikyan
vezetőedző: Dejan Stankovic

Gól: Manrique (1.) illetve Varga B. (10.), Zachariassen (74.)
Sárga lap:  Domingues (56.), Dreskovic (90+5.) illetve Makreckis (36.)

Mintha május elseje lett volna. Minden irányból díszes, piros ruhába öltözött drukkerek masíroztak a Nagyerdő irányába, a tavaszias időjárás kicsalogatta a lufi- és perecárusokat is. A távolból utcazene hallatszott, a hazai ultrák szektorainál szurkolói zónát alakítottak ki, többek között fotófal, beerpong, rugófal és asztalifoci várta a gyülekezőket – és gyűltek is az emberek szép számmal. S milyen jó, hogy ilyen sokan összejöttek a Nagyerdei Stadionban…

Kár lett volna kihagyni ezt az összecsapást!

A két csapat finoman fogalmazva is bekezdett, huszonöt másodperc elteltével máris vezetett a DVSC, és tíz perc sem telt el, Varga Barnabás máris túlugrotta az összes debreceni védőt, a Ferencváros pedig a múlt héten az MTK ellen mesternégyest szerző csatár fejesével egyenlített. A jelek szerint ez a párharc mostanában a gyors góljairól válik híressé, ősszel a Groupama Arénában Marquinhos tizenhat másodperc után volt eredményes.

A gyors gólváltásig sem volt gyászos a hangulat az arénában, innentől még nagyobb volt a hangorkán. Lüktető, pörgős mérkőzést játszottak a csapatok, Szrdjan Blagojevics vezetőedző némileg meglepő módon Dzsudzsák Balázst klasszikus csatárként játszatta, Bárány Donát jobbján alighanem az lett volna a feladata, hogy a labdát befelé tolva a tizenhatos közelébe érve tüzeljen. Az egyenlítést követően a Ferencváros birtokolta többet a labdát, fél óra elteltével hetven százalékban volt a zöld-fehéreknél a labda, mégsem lehetett mondani, hogy a Loki alárendelt szerepet játszott volna. Férfias küzdelem volt a pályán, nem volt idő a labdát dédelgetni: a magyar mezőny technikás játékosától, Mohammed Abu Fanitól is azonnal elvették a labdát, ha az átvétel után nem passzolt azonnal. A két csapathoz hasonlóan a két vezetőedző is ezer fokon égett a kispadnál, Dejan Sztankovics néha akkorát fütyült, hogy a mögötte ülők összerezdültek.

Nem sokon múlott, hogy a második félidő is villámgyors góllal kezdődjön. A középkezdés után nyolc másodperccel Bárány Donát már a tizenhatoson belülről célozta meg a jobb alsót, a gól azonban ezúttal elmaradt. A szünet után már inkább volt küzdelmes, sőt harcias a találkozó, mintsem magas színvonalú, ám a hajrára ismét felpörgött a meccs. Bárány már az első félidőben is közel járt a gólhoz, és ekkor is próbálkozott becsülettel, néhány másodperccel az oldalhálóba vágódó labdája után azonban jött Kristoffer Zachariassen, és újabb fejes gólt szerzett a Fradi.

Az utolsó percekben mindkét vezetőedző cserékkel próbált lendületet vinni saját csapata játékába, a Ferencváros azonban érthetően a biztonságra törekedett, és lassította a játékot, míg a hazaiak minél gyorsabban szerettek volna Dibusz Dénes kapujának közelébe jutni. Izgalmas, feszült hangulatú volt a hajrá, olykor csapkodóvá vált a játék, ide-oda fejelték a labdát a futballisták, s ha keservesen is, de a szünet után a lefújásig kihúzta kapott gól nélkül a Fradi.

Debrecenben pedig reménykedhetnek, hiszen a Ferencváros hamarosan – február 28-án – ismét a városba látogat, a Loki ugyanis a Magyar Kupában fogadja a zöld-fehéreket – lesz lehetőség a visszavágásra. 1–2

A Debrecen trénere, Szrdjan Blagojevics azzal kezdte: szomorú, ugyanakkor büszke a csapatára.

„Büszke vagyok a teljesítményre és az erőfeszítésre, amit a fiúk megtettek. Szomorú vagyok, mert az eredményt nem sikerült elérni, ami pedig a futballban a legfontosabb. Nem gyakran játszhatunk ilyen erős csapatok ellen, de az ilyen típusú mérkőzések segítenek a fejlődésben. Ilyen meccset vártunk, és szerintem ma a Fradinak is harcolnia kellett volna. Minőség volt védekezésben és támadásban is. Tudtuk, hogy a Fradi mennyire veszélyes a beadásokból, mégis ezekből jöttek a gólok. Mi is közel álltunk a második gólhoz, de sajnos nem sikerült betalálnunk. Szenvedtünk is néha, mert a Fradi nagyon jó csapat, de elégedett és büszke is lehetek. Fizikailag megterhelő meccs volt, de nagyon jó találkozót láthattunk, magasabb szintűt, mint az átlag Magyarországon.”

A Ferencváros vezetőedzője, Dejan Sztankovics szerint nagyon jó csapatot sikerült legyőzniük.

„Ma is nagyon motiváltan játszott az ellenfél. Mindkét csapat sok energiát kiadott magából. Ez a meccs nemzetközi szinten is megállta volna a helyét. Sok párharcot láthattunk, sok második labdát, helyzeteket mindkét oldalon. A legfontosabb, hogy mi hoztuk el a három pontot. Nem egyszerű felállni úgy, hogy már az ötvenedik másodpercben vezet az ellenfél, aztán csapatként játszani a pályán kilencvenhét percen keresztül. Az ilyen meccsek nagyon fontosak azért, hogy jobbá váljunk. Abszolút nemzetközi minőséget képviselt ez a meccs. Nemcsak nekünk, a magyar bajnokságnak is szüksége van az ilyen találkozókra. A magyar labdarúgásnak szüksége lenne arra, hogy két-három csapat folyamatosan szerepeljen az európai kupasorozatokban.”