FTC-Honvéd 1-0

NB I-es labdarúgócsapatunk a téli szünetet követően a Budapest Honvéd ellen lépett pályára hazai környezetben a 2019-es év első bajnoki mérkőzésén.

Böde-góllal bedaráltuk a Honvédot

Összefoglaló ITT - kattints!

II. félidő

96. perc: Vége!

95. perc: Kiállítás. Batik rúgta fel Petrjakot, a Honvéd játékosa megkapta második sárgáját, majd a pirosat is.

91. perc: Böde egy csel után remekül lőtt a bal alsó felé, Gróf nagy bravúrral ütötte szögletre a labdát.

90. perc: 5 perc a hosszabbítás.

90. perc: Gazdag kapott sárgát.

86. perc: Kálnoki kis-Kukoc csere a kispestieknél.

83. perc: Góóól! Haratin lövése után Bödéhez került a labda, aki tolt egyet azon, majd a kapuba bombázott, 1-0!

82. perc: Gróf kapott sárgát időhúzás miatt.

82. perc: Petrjak vezette a labdát egy ideig, majd 20 méterről fölé bombázott.

79. perc: Újabb csere. Gorriaran jött le, Bőle pedig be.

77. perc: Varga R. helyett Böde folytatja.

76. perc: Varga tartotta meg a labdát a jobboldalon, majd élesen középre adott, Mezghrani azonban mentett a kapu torkából.

75. perc: Gazdag lőtt éles szögből, Dibusz résen volt, és kiütötte a labdát.

74. perc: Gyönyörű mozdulat! Sigér csinált egy esernyőcselt, majd 24 méterről kapásból lőtt, a labda nem sokkal ment a jobb sarok mellé.

71. perc: Tischler lőtt 15 méterről, nagy helyzetben, Dibusz szépen védte a lapos kísérletet.

69. perc: N'Gog le, Tischler be a Honvédnál.

68. perc: Gorriaran készített le Sihnevich-nek, aki 16 méterről egyből lőtt is, Gróf védett.

68. perc: Csere: Sihnevich érkezett Lanzafame helyett.

68. perc: Danilo szabálytalankodott a felugró Lovrencsiccsel szemben - sárga lap.

65. perc: Csere: Szendrei lejött, Banó-Szabó a helyén.

65. perc: Megint Petrjak kapott jó felívelést, de ezúttal Batik becsúszva mentett.

63. perc: Óriási helyzet! Blazic ívelt Petrjakhoz, aki remekül tolta meg a labdát a 16-oson belül Batik mellett, majd kiválóan centerezett Gorriaranhoz, ő okosan visszalőtte a labdát a kapu bal oldala felé, de Gróf hatalma bravúrral hárított.

60. perc: Danilo készített vissza Gazdagnak, aki futtából, 12 méterről laposan lőtt kevéssel a bal kapufa mellé.

58. perc: Lanzafame tartotta meg a rá felpasszolt labdát. A játékvezető szerint szabálytalanul, ezért még sárgát is kapott játékosunk.

57. perc: Hefflert is sárgával figyelmeztették.

54. perc: Batik kapott sárgát.

52. perc: És egy újabb! Varga R. ívelt szögletből a 16-oson belülre berobbanó Petrjaknak, ő a hosszú felé fejelt, Gróf a jobb sarok elől ütötte el a labdát.

51. perc: Újabb helyzet! Gorriaran készített vissza Lanzafaménak, ő középre ívelt, Varga R. hat méterről kapura fejelt, de Gróf védeni tudott.

49. perc: Kapufa! Lanzafame lőtt fordulásból, jobbal a rövid sarok felé 15 méterről, Gróf már verve volt, de a jobboldali kapufa kisegítette a kispestieket, akik a kipattanót eltakarították.

48. perc: A sarokrúgást követően Gorriaran lőhetett jó húsz méterről, Gróf nagyot nyújtózott, hogy kiüsse a léc alól a labdát.

47. perc: Lanzafame indult középre a tizenhatos bal oldaláról, de két védő is összezárt előtte, szögletre ment.

46. perc: Csere nélkül folytatták.
 I. félidő

45+1. perc: Vége az első félidőnek - egyelőre nincs gól.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

44. perc: Gorriaran passzolt Heisterhez a baloldalt, védőnk középre adott, de Gróf lehúzta a labdát.

43. perc: Lovrencsics és Holender is kapott egy-egy sárgát.

42. perc: Gorriaran csapta be egy csellel védőjét, majd 17-ről keményen lőtt, de Batik fejéről szögletre pattant a labda.

38. perc: Nagy helyzet! Varga R. baloldalról, 27 méterről, szabadrúgásból ívelt erősen a kapu elé, a labdába nem ért bele senki, így az egy pattanás után kis híján a bal sarokba vágódott, de Gróf az utolsó pillanatban bravúrral szögletre mentett.

36. perc: Varga R. baloldalról, éles szögből bombázott szabadrúgásból nagy erővel kapura, Gróf a léc alól tenyerelte fölé a labdát. A szögletből nem alakult ki veszély.

35. perc: Mezghrani kapott sárgát, miután felrúgta Gorriarant.

34. perc: Lanzafame csent kis híján labdát Gróftól, de a Honvéd kapusa az utolsó pillanatban felszabadított.

33. perc: Nagyon nyomunk. Ezúttal Lovrencsics 16-os jobb csücskétől leadott lövése ment nem sokkal mellé.

32. perc: Lanzafame ollózott pazar mozdulattal, 15 méterről kapura, Gróf vetődve ütötte oldalra a labdát.

31. perc: Ismét Petrjak kapott labdát a 16-oson belül, majd egy lövőcsel után, 7 méterről tüzelt, de egy védőről levágódott a labda, amelyet még Lanzafane tehetett volna kapura, de sajnos nem sikerült ez neki.

30. perc: Nagy helyzet a mieink előtt! Gorriaran húzott el baloldalt, majd közel az alapvonalhoz külsővel, remekül tekert középre, de Petrjak közel a kapuhoz nem tudta beletenni a lábát a labdába.

30. perc: Heister tört balról befelé, de előbb a passza, majd a lövése vágódott le kispesti játékosról.

28. perc: Nagy Dibusz-védés! N'Gog ívelt Danilóhoz, aki mellel maga elé tette a labdát, majd nagy helyzetben lőhetett, de a remekül kijövő Dibuszban elakadt a kísérlet, majd meg is tudta fogni a labdát.

27. perc: Blazic ívelt előre hosszan, Grüf lehúzta a labdát.

26. perc: Holender vezette a labdát balról középre, 21 méterről lőtt, Dibusz magabiztosan védett.

20. perc: Heffler rúgott keményet Lanzafaméba, továbbra sincs sárga.

16. perc: Heister adott be balról élesen, veszélyesen középre, Varga érkezett is nagy helyzetben, ám néhány centivel lemaradt a labdáról.

15. perc: Gazdag szerzett labdát a 16-osunknál, balról centerezett, Danilo azonban középen lemaradt az átadásról.

12. perc: Jobboldali beadás után Danilo fejelt az ötösről fölé.

10. perc: Már a harmadik szabálytalanság Lanzafaméval szemben. Ezúttal Gazdag rántotta le csatárunkat, sárgát egyelőre nem kaptak a vendégek.

9. perc: Danilo cselezett volna a 16-osunk baloldalánál, de Lovrencsics szerelte őt.

7. perc: Petrjak kapott szép labdát 22 méterre a kaputól üresen, lövés helyett Lanzafame felé passzolt, de az egyik védőben elakadt az átadás. Majd Heister távoli lövése ment jócskán fölé.

5. perc: Petrjak kapott volna kiugratást a baloldalon, Batik mentett előle.

5. perc: Az első percekben nálunk volt többet a labda, helyzetünk egyelőre nem volt.

1. perc: A mieink zöld-fehérben, ellenfelünk piros-feketében a pályán. Csapatunk kezdett.

A mérkőzés előtt

A mérkőzéssel kapcsolatban Sergei Rebrov és Miha Blazic is elmondta várakozásait.

A téli szünetet ötpontos előnnyel a tabella élén tölthette labdarúgócsapatunk. A 19. fordulóban, 2019 első bajnoki mérkőzésén a negyedik helyen álló Budapest Honvédot fogadjuk a Groupama Arénában.

A mieink kezdőcsapatában két új igazolás, Lasha Dvali és Ihor Haratin is helyet kapott. A cseréink: Varga Á., Frimpong, Böde, Sihnevich, Botka, Bőle, Csonka.

Első számú üldözőnk, a MOL Vidi hazai pályán 3-0-ra kikapott a Puskás Akadémiától.