Kétgólos győzelem a 217. örökrangadón

Hazai pályán Tokmac Nguen és Roko Baturina góljával győztük le a kék-fehéreket.

A labdarúgó NB I 12. fordulójának szombati játéknapján a listavezető Ferencváros hazai pályán 2–0-ra legyőzte az MTK-t, így megnyerte a 217. örökrangadót.

Nyilatkozatok:

Szerhij Rebrov: — Mindig nehéz az MTK ellen játszani, úgy gondolom, hogy a csapat megérdemelten áll a dobogós helyek közelében. Intenzív focit játszó együttes, augusztusban, az idénynyitón egyszer már megtapasztalhattuk, hogy milyen ellene pályára lépni. Biztos vagyok benne, hogy ezúttal is nehéz mérkőzésre számíthatunk. Ennek ellenére mi is felkészültünk, miután hazaértünk Torinóból, rögtön edzésbe álltunk, készen állunk az újabb kihívásra. Ha személyesen nem is láthatnak minket a szurkolóink, szeretnénk győzelemmel megörvendeztetni őket szombaton.

A mérkőzés:

Ferencváros — MTK Budapest: 2-0 (1-0)
Groupama Aréna, 19:30. Zártkapus mérkőzés.
Vezette: Antal Péter (asszisztensek: Garai, Horváth R.; alapvonali jv.: Solymosi, Takács J.; tartalékjv.: Aradi)

Ferencváros: Dibusz — Botka, Blazic (Kovacevic, 86.), Frimpong, Heister — Laidouni, Haratin — Isael (Varga R., 81.), Nguen (Mak, 74.), Uzuni (Skvarka, 74.) — Boli (Baturina, 74.)
kispad: Szécsi G., Somália, Lovrencsics G., Zubkov, Sigér, Vécsei, Dvali
vezetőedző: Szerhij Rebrov

MTK Budapest: Mijatovic — Ikenne-King, Varju, Ferreira, Kata — Cseke — Prosser (Drljo, 78.), Biben, Dimitrov, Lencse — Miovski
kispad: Somodi, Clinton, Gera D., Vancsa, Barna, Kanta, Pintér Á.
vezetőedző: Michael Boris

Gól: Nguen (40.), Baturina (75.)
Sárga lap: Heister (30.), Blazic (56.) illetve Varju (20.), Kata (42.), Miovski (54.)

Noha a koronavírus-járvány miatt nem lehetnek nézők a lelátókon, a Ferencváros a hazai mérkőzései előtt mindig elkészíti az aktuális meccsfüzetet. Azzal a különbséggel, hogy a kiadványt online olvasgathatják a drukkerek. Lehuppanhatnak odahaza a televízió elé, okoseszközeiken böngészhetik a híreket, érdekességeket, interjúkat. Most szombaton Myrto Uzuni köszönt vissza a meccsfüzetből – nem véletlenül.

A zöld-fehérek albán szélsője kedden Torinóban a Juventus ellen (1–2) élete legemlékezetesebb gólját lőtte gyermekkori ikonja, Cristiano Ronaldo csapatának kapujába, az NB I-ben pedig az a furcsa helyzet állt elő, hogy a Ferencváros eddigi összes idénybeli gólját idegenlégiósok szerezték. Míg a ferencvárosi oldalon csupa rutinos, immár nemzetközi szinten edződő futballista kapott helyet, a koronavírus-fertőzés által sújtott MTK-nál a fiatalokat még fiatalabbak váltották, A sok hiányzó miatt olyan tinédzserek is ott lehettek a Groupama Arénában, mint a 16 éves és egy hónapos Vancsa Zalán, aki szerdán még az U17-es bajnokságban négy góllal vette ki a részét a Mol Fehérvár 7–2-es legyőzéséből.

Amikor a Ferencvárosnak másfél perc sem kellett ahhoz, hogy első igazán nagy helyzetét kidolgozza, úgy tűnt, a hazaiaknak könnyed ujjgyakorlat lesz a szombat esti meccs. Ám az MTK nem így gondolta. Michael Boris szakvezető váratlan taktikai húzással lepte meg a hazaiakat, a kék-fehérek saját térfelükön támadták le Botka Endrééket, akik így többször is meglehetősen döcögősen tudták csak kihozni a labdát. Lassan, körülményesen formálódtak az FTC támadásai, a több sebből vérző vendégek ezzel szemben láthatóan felszabadultan, teher nélkül futballoztak.

Csakhogy a szünet előtti percekben két belső védőjük romba döntötte az addigiakat. Varju Benedek és Tiago Ferreira óriásit hibázott, előbbi ügyetlenül passzolt középre, utóbbi elcsúszott, a Ferencváros pedig köszönte a lehetőséget, és Tokmac Nguen révén megszerezte a vezetést. Mégsem esett szét a fordulás után a vendégek játéka. Ekkor is próbálták lábról lábra járatni a labdát, tartani a szakmai stáb által előírtakat, és minél kisebb területet hagyni a hazaiaknak. Szenvedett is a Ferencváros, játékosai nehezen találták az utat az MTK kapujának irányába, ám Szerhij Rebrov cseréi bejöttek, Roko Baturina pályára küldését követően második labdaérintéséből gólt szerzett. A horvát csatár hetedik NB I-es mérkőzésén szerezte meg első gólját. Érdekesség volt, hogy az utolsó percekre beállt Varga Roland is, aki legutóbb szeptember elején volt pályán.

A kék-fehérek a hajrára elfáradtak, az FTC nyert. És rögzíthettük: a góljait ezúttal is idegenlégiósok szerezték.

A mérkőzés után Szerhij Rebrov nem érezte jól magát, ezért segítője, Máté Csaba nyilatkozott, és természetesen Michael Boris, az MTK vezetőedzője is értékelte a látottakat.

„Megpróbáltuk megmutatni a stílusunkat, nem akartunk visszaállni a Ferencváros ellen sem. Tudtuk, hogy ez nem fog működni 90 percen keresztül, de nagyon elégedettek vagyunk a játékosokkal. Legközelebb a Barcelona ellen játszik az FTC, amihez sok sikert szeretnénk kívánni!” – nyitotta meg a sajtótájékoztatót Michael Boris.

Az MTK vezetőedzője kiemelte, hogy több játékosnak is problémája volt a pályával, az első gólnál ez is közrejátszott. Ennek ellenére fel voltak készülve arra is, hogy hátrányban kell játszani, így képesek voltak szorossá tenni a találkozót.

„A saját teljesítményünk fölé kell mennünk ahhoz, hogy egy ilyen mérkőzést megnyerjünk. De nagyon elégedett vagyok. A mai napon is helyzeteket alakítottunk ki. Ebbe a rendszerbe kell beilleszteni a fiatalokat. Mindenkinek el kell végeznie a piszkos munkát is, mindennap ezt gyakoroltuk, s ez ma meg is látszott” – folytatta Boris.

A német szakember kitért a Ferencváros BL-szereplésére is.

„Ha a Ferencváros a Bajnokok Ligájában játszik, akkor minden magyarnak FTC-szurkolónak kell lenni. Nagyon szomorúak voltunk, amikor a Juventus ellen az utolsó pillanatban nem sikerült a pontszerzés. A Dinamo Kijev elleni sorsdöntő mérkőzésen is a legjobbakat kívánjuk” – tette hozzá Michael Boris.

„Az első gól döntő jelenségű volt, hiszen minket megnyugtatott, az MTK-nak pedig több rizikót kellett vállalni. A játékosok tisztában vannak vele, hogy mennyire fontosak az NB I-es mérkőzések. Dicséret illet mindenkit a hozzáállásért, annak is örülünk, hogy Roko Baturina megszerezte első gólját” – mondta Máté Csaba, Szerhij Rebrov segítője.

Baturina mellett a visszatérő Varga Rolandról is szót ejtett a szakember.

„Varga a múltkori válogatott szünetben sérült meg egy edzőmérkőzésen. Sokat dolgozott, hogy visszatérjen a csapathoz, mindenki várja azt a régi Varga Rolit, aki lendületet vitt a csapatba. Bízunk benne, hogy hamar utoléri magát.”

Máté Csaba kiemelte a Ferencváros védekezését is, úgy véli, a teljes csapatot dicséret illeti a stabilitásért. Mivel a konkurencia nagy a csapaton belül, mindenkinek törekednie kell arra, hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa.