Paks-FTC 0-3

Labdarúgócsapatunk 3-0-ra verte a Paksot. Itt olvashatja vissza a győztes bajnoki élő közvetítését.

NB I, 16. forduló
Paks-FTC 0-3 (0-2)
Paks: Rácz - Vági, Gévay, Fejes, Egerszegi - Papp (Kecskés, 56.), Bertus, Haraszti, Báló - Hahn (Horváth, 85.), Bartha (Simon A., 85.)
FTC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Heister – Varga, Leandro (Csonka, 80.), Sigér, Gorriaran (Bőle, 75.) – Böde (Finnbogason, 85.), Lanzafame
Sárga: Papp (51.), Gévay (66.), Vági (66.), Gorriaran (69.), Haraszti (75.)
G.: Böde (16.), Blazic (27.), Varga (67.)

II. félidő

92. perc: Vége a mérkőzésnek.

90. perc: Két perc a hosszabbítás.

85. perc: Horváth és Simon be, Hahn és Bartha le a Paksnál. A mieinknél Böde helyett Finnbogason érkezett.

80. perc: Csonka be, Leandro le. Csonka először játszik ebben a szezonban, de összességében is csak a második bajnokija a 18 éves játékosnak.

77. perc: Varga passza után Lanzafame került nagy helyzetbe, de lövésébe belekapott Rácz.

75. perc: Haraszti kapott sárgát. Mi pedig cseréltünk: Bőle be, Gorriaran le.

69. perc: Gorriaran - sárga lap.

67. perc: Góóól! Varga 23 méterről gyönyörűen tekert szabadrúgásból a jobb alsóba, 0-3.

66. perc: Gévay és Vági is kapott egy-egy sárgát. Egy támadásunkon belül szabálytalankodott a két paksi

60. perc: Az egyik oldalon Bartha lapos lövését fogta magabiztosan Dibusz, a másikon Varga lőtt 25-ről kevéssel mellé.

56. perc: Papp-Kecskés csere a Paksban.

53. perc: Varga jobboldali beadása után Frimpong fejesét fogta a Paks kapusa.

51. perc: Papp kapott sárgát.

51. perc: Az első nagyobb paksi lehetőség. Bartha 19 méteres lapos lövését ütötte oldalra Dibusz, majd Sigér szabadított fel.

49. perc: Leandro kissé lecsúszott beadása akadt be majdnem a jobb felsőbe, de szögletre mentett Rácz.

46. perc: Csere nélkül folytatták.

I. félidő

45. perc: Vége az első félidőnek.

40. perc: Leandro 18 méteres szabadrúgása centikkel ment a bal felső sarok mellé. Rácz csak szemmel követte a lövést, nem rajta múlt.

38. perc: Nagy helyzet. Lovrencsics lőtte be jobbról, erőből a labdát, középen, Böde csak centikkel maradt le arról. Fél perccel később pedig Sigér átlövését védte a paksi kapus.

34. perc: Ziccer! Varga kapott kiváló kiugratást, csinált még egy cselt, majd ziccerben, 14 méterről lőtt, de Rácznak sikerült védenie.

29. perc: Gorriaran lekészítése után Böde lőtt 23 méterről, centikkel a jobb kapufa mellé.

27. perc: Góóól! Már 2-0 ide! Varga jobboldali szögletét Frimpong csúsztatta meg a rövid kapufánál, a hosszún érkezett Blazic, és közelről a kapu jobb oldalába bólintott, 0-2! Remek begyakorolt figura volt.

21. perc: Haraszti kósza lövése ment jócskán fölé.

16. perc: Góól! Varga adott be jobbról remekül, egy fejen még megcsúszott a labda, de így is eljutott az Bödéhez, aki kapásból, pazarul bombázott a bal felsőbe, 0-1.

14. perc: Blazic felívelt labdáját Lanzafame fejelte vissza Bödének, aki elől azonban mentettek. Majd a Paks kis híján egy kontrával el is tudott menni, de Lovrencsics résen volt, és szerelt.

12. perc: Blazic passza után Leo emelt gyönyörűen a középen szépen kitörő Gorriaran elé, utóbbi azonban nagy helyzetben rosszul találta el a labdát, így Rácz felszedte azt.

6. perc: Az első lövőhelyzetből Varga tüzelt fölé 23 méterről, de egy paksi láb még beleért a labdába, így szöglet következett. A sarokrúgásból nem alakult ki veszély.

1. perc: A mieink tiszta fehérben, a hazaiak zöldben a pályán. A Paks kezdett.

A mérkőzést megelőzően

Csapatunk a Paks otthonába látogat az NB I 16. fordulójában. A kezdőnkben ismét helyet kapott a Kisvárda ellen gólt szerzett Abraham Frimpong, de Böde Dániel is az első perctől ott lesz a pályán. Akárcsak Dibusz Dénes, akinek a mai a 150. bajnoki találkozója a Ferencvárosban.

Nagy hideg, de szélcsendes idő várja majd a játékosokat.

A kispadunkon a következő játékosok ülnek: Holczer, Takács, Finnbogason, Rodriguez, Csernik, Bőle, Csonka.