Traoré mesterhármasával vertük a Honvédot

Könnyed győzelem a Kispest ellen! Hajrá Fradi!

Vécsei piros lapot kapott, Zsótér kihagyott egy büntetőt, Prenga szépítő gólja a 96. percben esett.

A Ferencváros 3–1-re megverte odahaza a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 5. fordulójának záró mérkőzésén.

Nyilatkozatok:

Sztanyiszlav Csercseszov: — A Honvéd egy masszívan védekező csapatként él a fejemben. Nehéz feltörni a hátsó reteszüket, de természetesen sokat elemeztük ellenfelünk játékát, így megvannak a módszereink a gólszerzésre. Hazai pályán nem lehet más célunk, csak a győzelem, amelynek megszerzésében a 12. játékosunk, a közönségünk is a segítségünkre lehet, biztosan remek lesz a hangulat. Kemény és szívós ellenfél a Honvéd, de tisztában vagyunk a saját erőnkkel és képességeinkkel.

Tam Courts:Izgatottan várom a Ferencváros elleni bajnokit, ez egy olyan találkozó lesz, ahol lemérhetjük, hol tartunk. Biztos vagyok benne, hogy remek hangulatban lépünk majd pályára, tudom, hogy ezúttal is nagy létszámban képviselteti magát a Kispest-tábor, sokat segít a támogatásuk. Remek lehetőségünk számunkra, hogy az utunk elején járva a bajnoki címvédő ellen tehetjük próbára magunkat. Ismerjük és tiszteljük a Ferencvárost, szeretnénk ellene is jól teljesíteni. Erőt ad, hogy győzelemmel a hátunk mögött érkezünk a bajnokira, ami egyben egy nehéz hét kezdete is, hiszen három mérkőzés is vár ránk, a Vasas után újabb két fővárosi derbi, majd megyünk Kisvárdára. Ez egy remek kihívás a számunkra, motiváltan várjuk az előttünk álló feladatokat.

A mérkőzés:

Ferencváros — Bp. Honvéd: 3-1 (1-0)
Groupama Aréna, 17:30. 10.213 néző.
Vezette: Pintér Csaba (asszisztensek: Tóth II. V., Albert; Videóbíró: Iványi Zoltán; VAR asszisztens: Kovács G.; VAR operátor: Szőts; tartalékjv.: Andó-Szabó)

Ferencváros: Bogdán — Botka, Kovacevic, Knoester, Civic — Besic (Laidouni, 46.), Vécsei — A. Traoré (Zachariassen, 59.), Mercier (Esiti, 66.), Marquinhos (Nguen, 66.) — Boli (Auzqui, 78.)
kispad: Szécsi G., R. Mmaee, Sigér, Haraisvili, Wingo, Loncar
vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Bp. Honvéd: Szappanos — Doka, Prenga, Cirkovic, Tamás K. — Gomis (Kerezsi, 55.), Bocskay — Kocsis D. (Jónsson, 55.), Zsótér (Puhtiejev, 82.), Ennin (Mitrovic, 72.) — Lukic (Plakuscsenko, 55.)
kispad: Tujvel, Dúzs, B. Traoré, Lovric, Szabó A.
vezetőedző: Tam Courts

Gól: A. Traoré (41., 51., 54.) illetve Prenga (90+7.)
Sárga lap: Vécsei (13., 70.), Besic (37.), Boli (75.), Civic (80.) illetve Doka (75.)
Kiállítva: Vécsei (70.)

Bejutott a Ferencváros az Európa-liga csoportkörébe!

Ez volt a zöld-fehérek célja, persze a BL volt a nagy álom, ám az El-t is nagyon megbecsülik az Üllői úton, ezt úgymond elvárták maguktól, és ismét csoportkörös a Fradi – de… A továbbjutás szempontjából szinte tét nélküli (a zöld-fehérek a Budapesten aratott 4–0 után teljesen nyugodtan utazhattak a visszavágóra) az 1–0-s vereség a Shamrock otthonában vitákat generált.

Bár igaz, hogy a Fradi elérte azt, amit szeretett volna, az Írországban mutatott teljesítmény jókora csalódást keltett, és mindennek csak annyiban volt jelentősége, hogy úgy tűnt, a csütörtöki eredmény a Dublinban mutatott produkció hatással lehetett a vasárnap délutáni nézőszámra. A szokottnál kevesebben ültek a Groupama Aréna lelátóin, természetesen 10 000 ember magasan az első osztályú átlag felett van, de láttunk már ennél nagyobb tömeget, s bár a kapu mögött helyet foglalók kitartottan buzdították csapatukat, a hazaiak mellett nagyon hangosnak tűnt a vendégszektorban helyet foglaló kispesti tábor. Dibusz Dénest nem nevezték a mérkőzésre, így Bogdán Ádám állt a hazaiak kapujába. Lapunk úgy értesült, nincs nagyobb probléma, könnyen lehet, hogy a hétközi fordulóban ismét számíthat Sztanyiszlav Csercsaszov a csapatkapitányra.

A Ferencváros kezdte agresszívabban és gyorsabban a mérkőzést, az első percekben szinte folyamatosan a kispesti térfélen zajlott a játék, más kérdés, hogy az első vendégtámadás végén Tamás Krisztián – noha vélhetően beadni akarta a labdát – a lécet találta el. Nem tűnt gólveszélyesnek a jelenet, de azért figyelmeztetésnek megfelelt: ha nem figyel kellően a házigazda, lehetnek veszélyes helyzetei a piros-feketéknek.

Mindkét szélen próbált támadásokat vezetni a hazai együttes, a jobb és a bal oldalon is próbálta bontani a szervezettnek tűnő kispesti védelmet, majd gyors összjátékot követően Xavier Mercier került ígéretes helyzetbe, de nem találta el a kaput. Franck Boli kétszer is egyedül maradt Szappanos Péterrel szemben, de a kapus mindkét alkalommal bravúrral menteni tudott, s már ekkor lehetett érezni, hogy egyre fokozódik a Ferencváros nyomása, percről percre került közelebb a vezető gólhoz.

Nem is tudott felszabadítani a vendégegyüttes, és miután a hazaiak körbelövöldözték a kispesti kaput, Adama Traoré lövése már utat talált a hálóba. Lazar Csirkovics válaszolhatott volna, fejese nyomán néhány centivel elszállt a labda a kapu mellett – a látottak alapján az lett volna reális, ha a Fradi több góllal vezet, de 1–0 állt az eredményjelzőn 45 perc elteltével.

Noha az első félidőben is a Fradi tűnt jobbnak, a házigazda a második félidő elején rövid úton lerendezte a mérkőzést, a szünetet követő első tíz percben gálát rendezett. Adama Traoré volt a főszereplő, előbb Xavier Mercier beíveléséből fejelte a labdát a hálóba, majd Aissa Laidouni és Marquinhos „szórakozott” a kispestiekkel a bal oldalon, néhány kis passzal dobták fel a hazaiak hangulatát, de ezúttal mindez nem volt öncélú, mert az akció végén megint csak Adama Traoré érkezett, és mesterhármast szerzett. Jellemző, hogy a kispestiek a második hazai gól után hármas cserére szánták el magukat, csakhogy mire a tartalékok bejöttek, már 3–0 volt az eredmény…

Csercseszov is úgy érezte, remekül futballozó csatára, Traoré megdolgozott a pihenőért, másrészt a lecserélése arra is alkalmat adott, hogy felállva ünnepelje őt a Groupama Aréna. Azt már a mérkőzés előtt sejteni lehetett, hogy melyik az erősebb csapat, s a Fradi rengeteg helyzetet kidolgozva eldöntötte a mérkőzést, mégis kijelenthető, hogy a Kispest még a hozzá fűzött szerény várakozásokat is alulmúlta, gyengén futballoztak a vendégek, nem tudták megnehezíteni a zöld-fehérek dolgát.

Különösen Zsótér Donát szenvedett, semmi sem sikerült a középpályásnak – küzdött, harcolt, és bár a legtöbb esetben lehetett látni, hogy milyen szándékkal próbálta továbbítani a labdát, valamiért szinte sohasem értek célba az átadásai. Alighanem úgy gondolta, saját magát lendítheti át a holtponton azzal, hogy a VAR-vizsgálat után megítélt tizenegyest ő végzi el, de vannak ilyen napok: a büntetőrúgás is bántóan gyengére sikeredett, a kapu mellé küldte a labdát. Az sem befolyásolta már az esélyeket, hogy az esetnél Vécsei Bálintot második sárga lappal kiállította a játékvezető.

Osztálykülönbség volt a két csapat között – és ez még akkor is igaz, ha a Honvéd szépített a hosszabbításban Herdi Prenga révén –, a sokkal jobb hazai együttes megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, amely Adama Traoré díszelőadásaként marad emlékezetes. 3–1

Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője a következőket mondta:

„Derbi hangulatú mérkőzésre számítottunk, ezt is kaptuk. Nyilván a Shamrock elleni vereség után szerettem volna, ha visszatalálunk a győzelem útjára, s amivel nem voltam elégedett Írországban, azt erre a meccsre sikerült kijavítani. Megfelelő teljesítményt nyújtottunk a pályán, sok helyzetet alakítottunk ki, akik most szerepet kaptak jól játszottak.

A mesterhármast szerző Adama Traoréval kapcsolatban elmondta, annak ellenére, hogy a játékos nem beszél angolul, ő pedig nem tud franciául, mégis megtalálták vele a közös nyelvet, ez látszik a pályán nyújtott teljesítményén is.

Kitért arra is, hogy bár elégedett Bogdán Ádám teljesítményével, továbbra is Dibusz Dénes az első számú kapus, aki negatív Covid-teszt birtokában kint is volt a mérkőzésen és az öltözőbe is bement gratulálni a csapatnak. Vécsei Bálint piros lapjával kapcsolatban annyit tett hozzá, el kell fogadniuk a játékvezetői ítéletet.

Tam Courts, a Budapest Honvéd vezetőedzője így értékelt a vereség után.

„Lett volna lehetőségünk magunkhoz ragadni a kezdeményezést, de hiányzott a csapatból a bátorság, a magabiztosság és a kvalitás is. Nem voltunk képesek eléggé felpörögni, így a magunk dolgát nehezítettük meg ezzel, az amúgy is kiváló Ferencvárossal szemben. Az első huszonöt percben nagyon sokszor és könnyen eladtuk a labdát. Ha a félidőre sikerült volna null-nullal az öltözőbe vonulni, az adhatott volna valamennyi magabiztosságot, de egy-nullás hátrányban voltunk, így egészen másképp alakult a mérkőzés. Illetve, talán ha a tizenegyest sikerül értékesíteni, akkor lehet, hogy szorosabb, izgalmasabb lehetett volna a találkozó hajrája. Csütörtökön újabb rangadó vár ránk az Újpest ellen, azon csakis a három pont megszerzése lesz elfogadható, így már ezt is szem előtt tartottunk a mai meccsen.”

Elmondta, az átigazolási időszak utolsó napjaiban újabb két játékos érkezését jelenti majd be a Honvéd. Elárulta, olyan játékosokra van szó, akik képesek azonnal értéket hozzáadni a csapat játékéhoz.